Nedelja, 14.05.2017.

17:20

Liverpul rastužio Arsenal, "poker" za LŠ

Fudbaleri Liverpula deklasirali su u gostima ekipu Vest Hema u meču 37. kola Premijer lige – 4:0 (1:0).

Izvor: SM

Autor: SM

Liverpul rastužio Arsenal,
Getty Images

Golove za 'Redse' postigli su Staridž u 35. minutu, Kutinjo u 57. i 62. i Origi u 76. minutu.

Ekipa Jirgena Klopa odigrala jednu od najboljih utakmica u sezoni, dok su puleni Slavena Bilića doživeli jedan od najubedljivijih poraza.

'Redsi' su se ubedljivom pobedom protiv ‘Čekićara’ približili plasmanu u Ligi šampiona.

Liverpul je do prednosti stigao u 35. minutu golom Danijela Staridža. Domaćini su u finišu prvog poluvremena imali priliku da izjednače, Andre Aju je posle prekida dva puta pogodio stativu, pa Redsi minimlanim vođstvom odlazi na odmor.

U drugom delu meča sjajni Kutinjo s dva gola rešava pitanje pobednika. Prvi put se u listu strelaca upisao u 57. minutu sjajnim udarcem s ivice šesnesterca, a samo pet minuta kasnije povećava prednost za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Origi u 76. minutu.

Ekipa Jirgena Klopa utakmicu pre kraja šampionata zauzima treće mesto sa 73 boda, jedan više od Mančester sitija, odnosno četiri više od Arsenala koji imaju po utakmicu manje.

Vest Hem posle poraza zauzima 12. mesto sa 42 boda.

Liverpul će u poslednjem, 38. kolu Premijer lige dočekati Midlsbro koji je već ispao u Čempionšip, dok će Vest Hem gostovati Barnliju.

Srpski fudbaler Marko Grujić ušao je u 89. minutu meča.

1.Čelsi 36 28 3 5 76:29 87
2.Totenhem 35 23 8 4 71:23 77
3.Mančester Siti 36 21 9 6 72:38 72
4.Liverpul 36 20 10 6 71:42 70
5.Arsenal 36 21 6 9 72:43 69
6.Mančester Junajted 35 17 14 4 51:27 65
7.Everton 37 17 10 10 61:41 61
8.VBA 36 12 9 15 41:46 45