Nedelja, 14.05.2017.

17:05

Petarda Napolija u Torinu, Krotone blizu opstanka

Ekipa Napolija pobedila je u gostima Torino 5:0, dok je Krotone ostvario važan trijumf nad Udinezeom 1:0 u 36. kolu Serije A.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Izabranici Siniše Mihajlovića nisu imali odgovor na dobru igru Napolitanaca koji su na kraju zasluženo ostvarili 24. trijumf u sezoni.

Mrežu Džoa Harta načeo je u sedmom minutu Hoze Kaljehon, koji je iskoristio dobar pas Alana i udarcem u dalji ugao savladao engleskog golmana. Do kraja poluvremena gosti su mogli do još kojeg gola, ali su mreže mirovale posle promašaja Insinjea i Kaljehona.

U nastavku utakmice usledio je pravi potop “Bikova“ pošto su gosti uspeli da postignu još četiri gola.

Prvo je u 60. minutu na asistenciju Mertensa, Insinje postigao 16. gol u Seriji A, potom je Belgijanac pored asistencije upisao i gol, igrao se 72. minut. U roku od dva minuta, između 78. i 79. minuta viđena su još dva gola.

Drugi gol na utakmici postigao je Kaljehon, dok se minut kasnije u listu strelaca upisao i Zjelinski. Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta za Torino.

Krotone je ostvario važnu pobedu u brobi za opstanak u ligi, pošto se sada nalaze na bod od mesta koje garantuje Seriju A i sledeće sezone. Odlučujući gol na utakmici postigao je Roden u 18. minutu.

Empoli je u gostima izgubio od Kaljarija sa 3:2 i upravo su oni ekipa koja ima samo bod više od Krotonea. Strelci za domaće fudbalere bili su Sau u 7. i Farias dva puta u 17. i 45. minutu. Uroš Ćosić je za Empoli utakmicu posmatrao na klupi.

Korak unazad za ostanak u ligi ostvarili su i igači Đenoe koji su sa 1:0 izgubili od preposlednjoplasiranog Palerma, a jedini pogodak na meču postigao je Rispoli u 13. minutu.

Srpski igrač Darko Lazović je odigrao 72. minuta u dresu Đenove, kada ga je zamenio bivši fudbaler Partizana Nikola Ninković.

Bolonja je bila ubedljiva protiv Peskare 3:1, golove za domaći sastav postigli su Destro (8, 90+2) i Di Frančesko (48), dok je za “Fenjeraša“ gol dao Baebak u 24. minutu.

Sampdorija i Kjevo odigrali su bez pobednika 1:1. Kvaljarela je u 11. minutu pogodio za 1:0, dok je izjednačenje Kjevu doneo Inglese u 46. minutu.

U dresu Sampdorije Filip Đuričić ušao je u igru u 80. minutu, dok je u redovima gostiju Ivan Radovanović odigrao svih 90 minuta.

1. Juventus 35 27 4 4 71:23 85
2. Napoli 36 24 8 4 86:36 80
3. Roma 35 25 3 7 79:32 78
4. Lacio 36 21 7 8 72:45 70
5. Atalanta 36 19 9 8 60:41 66
6. Milan 36 17 9 10 53:43 60
7. Fijorentina 36 16 11 9 60:51 59
8. Inter 36 17 5 14 64:46 56