Nedelja, 14.05.2017.

14:23

Sasuolo lupio novi šamar Interu

Fudbaleri Sasuola savladali su Inter 2:1 (1:0), na gostovanju u Milanu u 36. kolu italijanske Serije A.

Sasuolo je naneo četvrti uzastopni poraz "nerazurima", peti u poslednjih šest kola, šesti u osam, i dodatno ih udaljio od mesta koje vodi u Ligu Evrope.

"Nerazuri" su osmi na tabeli Serije A sa 56 bodova, četiri iza šestoplasiranog gradskog rivala Milana na poziciji koja vodi u LE.

Domaćin je bio bolji rival u prvih pola sata meča, ali ga je potpuno slomio gol Pjetra Jemela posle greške Džejsona Murilja u 37. minutu.

Početkom drugog poluvremena Konsilji brani sjajnu šansu Ikardiju, što gosti kažnjavaju već u 50. minutu te drugim pogotkom Jemela dupliraju vođstvo.

Inter je zaigrao nešto bolje u nastavku susreta, te uspeo da smanji rezultat preko Edera u 70. minutu, da osam minuta pre kraja Perišić propušta sjajnu šansu za izjednačenje, šutira iznad prečke.

U samoj završnici susreta na Meaci dve dobre situacije za izjednačenje imao je Kandreva, ali ni on nije uspeo da opet savlada golmana Sasuola.

Sasuolo je trećom pobedom u poslednjih pet utakmica napredovao do 12. pozicije sa 43 boda. U sledećem kolu Inter gostuje Laciju, koji je četvrti na tabeli, dok Sasuolo čeka Kaljari.