Subota, 13.05.2017.

21:10

'Viole' posle preokreta pobedile Lacio

Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom terenu ekipu Lacija sa 3:2 u utakmici 36. kola italijanske Serije A.

Getty Images

Lacio je ostao četvrti na tabeli i sada ima 70 bodova, sedam manje od trećeplasiranog Napolija. Fiorentina je sedma sa 59 bodova.

U prvih 45 minuta meča nije golova, a do prednosti je prvo stigao Lacio golom Keite Baldea u 55. minutu.

Fiorentina je, međutim, vrlo brzo preokrenula i od 67. do 77. minuta tri puta tresla mrežu gostujuće ekipe.

Golove za Fiorentinu postigli su Kuma Babačar u 67. i Nikola Kalinič u 73, dok je gol svoje ekipe pogodio Kristijano Lombardi u 77.

Lacio je u 81. minutu smanjio na 3:2, a strelac je bio Alesandro Murdjija.

Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Fiorentinu, dok je Filip Đorđević do 71. minutu igrai za Lacio, a Dušan Basta je bio na klupi.