Bajern šokirao Lajpcig, devet golova i preokret

Fudbaleri Bajerna savladali su Lajpcig u neverovatnom meču najbolja dva nemačka kluba ove sezone.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Iako je minhenski klub ranije obezbedio titulu , derbi s Lajpcigom nije imao rezultatski značaj.

Ipak, prvoplasiirani i drugoplasirani na tabeli Bundeslige priredili su pravo fudbalsko uživanje u meču koji završen sa 5:4 za Bajern.

Lajpcig je na današnjem meču imao prednost od 2:1 i 4:2, ali je šampion Nemačke u finišu uspeo da stigne do sva tri boda.

Golove za Bajern postigli su Robert Levandovski u 17. i 84, Tijago Alkantara u 60, David Alaba u 91. i Arijen Roben u 95. minutu. Strelci za Lajpcig bili su Marsel Sabicer u drugom, Timo Verner u 29. i 65. minutu i Jusuf Poulsen u 47. minutu.

Bajern sada ima 79 bodova, dok je Lajpcig ostao na 66 osvojena boda.

Herta je sa 2:0 slavila protiv Darmštata u gostima. Golove za pobednički tim postigli su Salomon Kalu u 14. i Džordan Torunariga u 28. minutu. Ekipa Herte je sada peta na tabeli sa 49 bodova, odnosno ima bod više od Frajburga, koji je odigrao nerešeno 1:1 sa Ingolštatom.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda su odigrali 1:1 sa Augsburgom, a bodove su podelili i Bajer Leverkuzen i Keln (2:2). Strelac jednog gola za Keln bio je srpski fudbaler Miloš Jojić.

Hofenhajm je u gostima pobedio Verder sa 5:3, pa se uoči poslednjeg kola izjednačio sa Borusijom iz Dortmunda po broju osvojenih bodova - 61. ;

Strelci su bili raspoloženi i na utakmici Majnca i Ajntrahta (4:2), Šalke i Hamburg su odigrali 1:1, dok je meč izmedju Volfsburga i Borusije iz Menhengladbah prekinut u 80. minutu zbog nevremena. Rezultat je u trenutku prekida bio 1:1.

1.Bajern 33 24 7 2 85:21 79
2.Lajpcig 33 20 6 7 64:37 66
3.Dortmund 33 17 10 6 68:37 61
4.Hofenhajm 33 16 13 4 64:37 61
5.Herta 33 15 4 14 41:41 49
6.Frajburg 33 14 6 13 41:56 48

7.Keln 33 11 13 9 49:42 46
8.Verder 33 13 6 14 58:60 45