Nedelja, 30.04.2017.

23:55

Baloteli i Nica približili Monako tituli

Fudbaleri Nice savladali su na svom stadionu Pari Sen Žermen rezultaom 3:1, u 35. kolu francuskog šampionata.

Getty Images

Trijumfom Nice najviše su se obradovali fudbaleri Monaka, pošto su se Parižani daleko od titule.

Golom Marija Balotelija u 26. minutu domaćini su poveli na ’Alijanc Rivijeri’ i minimlanim vođstvom fudbaleri Nice odlaze na odmor.

Prvo poluvreme obeležio je nesportski potez Edinsona Kavanija, koji je prvo oborio protivničkog igrča, a potom mu kolenima stao na leđa, za šta je dobio žuti karton.

Na startu drugog dela meča, novi šok za ’Svece’ priredio je Rikardo sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Gosti su smanjili u 64. minutu preko Markinjosa, ali je tačku na meč i konačan rezultat postavio Donis u sudijskoj nadoknadi.

Parižani su u finišu meča ostali bez dva igrača, pošto je u 90. Tijago Mota zaradio direktan crveni karton jer je glavom udario protivničkog igrača, da bi i Di Marija zbog neopreznog starta morao ranije u svlačionicu.

Monako je na putu da osvoji titulu pošto ima tri boda više i utakmicu manje od Pari Sen Žermena.

U ranije odigranim mečevima, Dižon i Bordo su odigrali bez golova. Milan Gajić je bio na klupi ’Žirodinaca’, dok Vukašin Jovanović nije bio u sastavu.

Marselj je ubedljivi rezultatom u gostim savladao Kaen - 5:1.