Nedelja, 30.04.2017.

16:58

Ključna pobeda Čelsija, 'Građani' u finišu do boda

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Everton u gostima, u meču 35. kola Premijerlige – 3:0 (0:0).

Getty Images

Golove za ’Plavce’ postigli su Pedro u 66, Kejhil u 79. i Vilijan u 86. minutu.

Izabranici Antonija Kontea su ponovo pobegli Totenhemu na sedam bodova, koji kasnije igra londonski derbi protiv Arsenala.

Iako je ekipa s 'Gudison parka' bila dominatnija u prvom delu meča, nisu uspeli da ugroze mrežu golmana protivnika, pa se na odmor otišlo bez golova.

U drugom delu meča, ’Plavci’ su prikazali pravu igru u već preko Mozesa pripretili i nagovestili šta će se desiti do kraja.

Londonski tim poveo je preko Pedra u 66. minutu, posle Matićeve lopte. Španac je sjajnim driblingom, a potom i fantastičnim udarcem zatresao mrežu Stekelnburga.

Iako su ’Karamele’ pokušale preko Lukakua da izjednače, Belgijanac nije bio precizan, što je posle nekoliko minuta iskoristio Kejhil.

Posle kornera Azara, loše je intervenisao golman domaćeg sastav, a u gužvi u šesnaestercu najboje se snašao Kejhil, koji pevaćava prednost rivala. Konačan rezultat postavio je Viljan samo pet minuta kasnije.

U drugom meču koji je je odigran u isto vreme, Midlzbro i Mančester Siti su podelil bodove – 2:2.

Iako su domaćini na Riversajdu dvaputa vodili, ’Građani’ su uspeli da se spasu poraza i uzmu bod u gostima.

Midlzbro je došao do vođstva preko Alvara Negreda u 38. minutu meča i s tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

U drugom delu meča, Aguero u 69. minutu donosi izjednačenje svom timu, pošto je bio precizan s bele tačke.

Ponovo je Boro vodio i to golom Čembersa u 77, da bi Žesusu pet minuta pre kraja doneo bod ekipi Pepa Gvardiole.