Subota, 29.04.2017.

21:53

'Petarda' Jorgandžija' protiv Las Palmasa

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima Las Palmas sa 5:0 u 35. kolu španske Primere.

Getty Images

Madriđani su već posle 20 minuta igre vodili sa 3:0 i tada je bilo jasno da će ekipa Dijega Simeonea ostvariti četvrtu pobedu na poslednjih šest utakmica.

'Jorgandžije' su povele golom Kevina Gameira u drugom minutu, da bi potom Saul Njiges u 17. udvostručio vođstvo, a samo minut kasnije Gameiro je svojim drugim golom doveo svoj tim do tri gola prednosti.

Las Palmas je od 57. minuta imao desetoricu igrača na terenu pošto je Kevin-Prins Boateng dobio drugi žuti karton.

Atletiko je brojčanu prednost dodatno iskoristio i potom pogotkom Tomasa u 72. minutu poveo s 4:0, da bi konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio Fernando Tores.

Atletiko Madrid je treći na tabeli Primere sa 71 bodom, sedam manje od drugoplasriane Barselone, dok je Las Palmas 14. sa 39.

1.Real Madrid 34 25 6 3 92:39 81
2.Barselona 34 24 6 4 101:33 78
3.Atletiko Madrid 35 2 8 6 605:25 71
4.Sevilja 34 20 8 6 60:40 68
5.Viljarral 35 18 9 8 52:28 63
6.Real Sosijedad 35 19 4 12 54:48 61

7.Atlitik Bilbao 34 18 5 11 48:38 59
8.Eibar 34 14 9 11 52:45 51