Subota, 29.04.2017.

15:40

Sosijedad poslao Granadu u Segundu

Real Sosijedad pobedio je Granadu u 35. kolu Primere i poslao goste u Segundu – 2:1 (1:0).

Getty Images

Granada posle 35 utakmica ima 20 bodova, odnosno zaostaje 10 za Leganesom, koji ima i meč manje, tri kola pre kraja sezone.

Real Sosijedad je pobedom ostao u igri za evropska takmičenja, pošto ima 61 bod i šesti je na tabeli, na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Sosijedad je vodio u San Sebastijanu golom Karlosa Vele u 45. minutu, u 65. je izjednačio Adrijan Ramos, da bi pobedu domaćinu u 84. minutu doneo je Huanmi.

Granadi nije pomogla ni šok terapija u režiji čelnika, koji su pre mesec dana odlučili da pokušaju sa dovođenjem legendarnog štopera Arsenala Tonija Adamsa, ali ni to nije dalo rezultata.

Prethodno je iz Primere ispala Osasuna, a za opstanak se još bore Sporting Hihon, Leganes i Deportivo.

Sporting je najbliži ispadanju, pošto ima šest bodova manje i utakmicu više od Leganesa, a sedam od Deportiva.