Petak, 28.04.2017.

20:00

Hrvat presudio Piksiju za prvi poraz u ligi

Srpski trener Dragan Stojković, koji sa klupe predvodi Gvangdžu RF, doživeo je prvi poraz u šampionatu Kine.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Piksijev tim nije uspeo da savlada ekipu Guižu kod kuće i izgubio je rezultatom 3:1.

Lider na tabeli poveo je u prvom minutu preko Zahavija, ali je izjednačenje gostima doneo Olunga u 22. minutu.

Srpskom stručnjaku presudio je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić, koji je u drugom poluvremenu postigao dva gola i tako doneo veliku pobedu svom timu.

Gvangždu je i dalje prvi na tabeli sa 16 bodova, a prate ga Šangaj, Gvangžu Evergrande i Šandong, koji imaju 13 bodova i utakmicu manje.