Sreda, 26.04.2017.

22:55

Totenhem prati Čelsi u stopu

Igrači Totenhema savladali su kao gosti Kristal Palas 1:0 u poslednjoj utakmici zaostalog 28. kola Premijer Lige.

Getty Images

Izabranici Maurisija Poćetina ostvarili su 22. trijumf u sezoni, pa sada imaju četiri boda manje od prvolasiranog Čelsija, na pet kola do kraja šampionata.

Do minimalne pobede gosti su došli preko Kristijana Eriksena koji je u 79. minutu na asistenciju Kejna savladao Henesija.

Danac je sjanim udarcem sa 30 metara poslao loptu u mrežu, a čuvar mreže Kristal Palasa bio je nemoćan.

Prvih 45 minuta proteklo je veoma mirno bez većih prilika. Prvu ozbiljnu priliku na meču imao je u 59. minutu Dele Ali, ali je šutirao malo pokraj desne stative.

U 79. minutu usledio gol Eriksena, a ispsotaviće se da su tim golom, igrači Totenhema stigli do veoma važnog trijumfa.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević ponovo je odigrao svih 90 minuta za Kristal Palas, a u 79. minutu zaradio je žuti karton.

Premijer liga se nastavlja u četvrtak od 21.00, kada je na programu zaostala utakmica 26. kola između Mančester Sitija i Mančester Junajteda.

1.Čelsi 33 24 3 5 69:27 78
2.Totenhem 33 22 8 3 69:22 74
3.Liverpul 34 19 9 6 70:42 66
4.Mančester Siti 32 19 7 6 63:35 64
5.Mančester Junajted 32 17 12 3 50:24 63

6.Arsenal 32 18 6 8 64:40 60
7.Everton 34 16 10 8 60:37 58
8.VBA 33 12 8 13 39:42 44