Ponedeljak, 24.04.2017.

11:47

I ovo je naš fudbal:Zamenio 6 igrača i izgubio meč

Utakmica 25. kola omladinske lige između Jagodine i Brodarca dobila je neočekivani obrt kada je trener domaćina napravio šest izmena, iako je njegov tim vodio.

Bojan Obradović, trener Jagodine koja je vodila na poluvremenu sa 1:0, promenio je od 46. do 56. minuta šestoricu standardnih igrača, uključujući i golmana.

Prvoplasirani Brodarac ekspresno je iskoristio ovu situaciju i stigao do preokreta posle samo tri minuta, kasnije potvrdio pobedu kojom je opet pobegao najbližem pratiocu Crvenoj zvezdi.

Ekipa koju vodi Ivan Jević sada ima 62 boda, Zvezda je trenutno na 59 i u poslednjih pet rundi vodiće se velika borba za šampiona u konkurenciji omladinaca.

Mnogi su protumačili da postoji razlog sumnjive prirode za ovakav potez trenera Jagodine, a nema sumnje da je direktno uticao na konačan rezultat.

Prvo je Kojić u 58. minut pogodio mrežu drugog golmana Rakića, a onda je Dražić 60 sekundi kasnije povisio na 1:2. Do kraja su Dražić i Peličić obezbedili trijumf, pre nego što je Najdanović postavio konačan rezultat.

Prema informacijama iz Jagodine prisutni navijači su, videvši šta se dešava na terenu, počeli da napuštaju meč, besni zbog onoga što se radi čak i u mlađim kategorijama. Na utakmici omladinaca kluba sa Starog sajmišta nedavno se dogodio još jedan incident, kada je navodno čelnik Dragan Ilić davio desnog beka Čukaričkog posle dramatičnog remija. I zbog ove situacije pojavili su se komentari da igranje omladinske, ali i Superlige nema preveliku svrhu.

S druge strane, Crvena zvezda je nastavila da "melje" protivnike, pobeđena je Mačva sa ubedljivih 7:1, ali nije uspela da se izjednači sa Brodarcem.

Podsetimo, pre nekoliko nedelja, u derbiju dve prvoplasirane ekipe, Brodarac je izvukao bod protiv ’crveno-belih’ pogotkom sa penala u 97. minutu.