Subota, 22.04.2017.

22:00

PSŽ prvi na tabeli, Bordo preskočio Lion i Marsej

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su kod kuće Monpelje sa 2:0, u 34. kolu francuske lige.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Parižani su poveli golom Kavanija u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Di Marija u 48.

PSŽ je prvi na tabeli i ima tri boda više od Monaka koji u nedelju igra protiv Liona, dok je Monpelje na 13. poziciji sa 39 bodova.

Bordo je na svom stadionu pobedio Bastiju rezultatom 2:0. Strelci za domaći sastav bili su Malkom u 55. minutu i Sankare u 69.

Gosti su petnaest minuta pre kraja imali igrača manje pošto je Kutari posle dva žuta kartona morao da napusti teren.

Srpski fudbaler Milan Gajić odigrao je ceo meč za ’Žirodince’, dok je Vukašin Jovanović bio na klupi.

Bordo je ovim trijumfom preskočio Lion i Marsej i sada sa 55 bodova zauzima četvrto mesto na tabeli, sa jednim, odnosno tri više od pomenutih rivala u trci za plasman u Ligu Evrope, dok je Bastija ostala na začelju tabele.

Kaen je u na domaćem terenu izgubio od Nanta sa 2:0, a junak meča bio je Bamu sa dva gola.

U ostalim mečevima, važnu pobedu zabeležio je Dižon, dok je najubedljiviji bio Lorijen koji je na svom stadionu deklasirao Mec sa 5:1.

1.PSŽ 34 25 5 4 71:23 80
2.Monako 32 24 5 3 90:27 77
3.Nice 33 21 10 2 55:27 73
4.Bordo 34 15 10 9 49:39 55
5.Lion 32 17 3 12 65:39 54

6.Marsej 34 14 10 10 48:38 52
7.Sent Etjen 32 11 12 9 35:29 45
8.Nant 34 12 9 13 33:47 45