Fudbaleri Bajerna igrali su nerešeno sa Majncom, čime su vezali drugi remi u Bundesligi, dok je Darmštat pobedio Hamburg i ostao u igri za opstanak.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Minhenski klub ima devet bodova više i utakmicu više od drugoplasiranog Lajpciga, dok je Majnc osvojio važan bod u borbi za opstanak i sada je 13. na tabeli sa 33.

Darmštat je iznenadjujuće pobedio Hamburg kao gost sa 2:1, golovima Ajtaka Sulua i Feliksa Platea. Fabijan Holand je postigao autogol u nadoknadi vremena za konačan rezultat.

Taj klub i dalje ima teoretske šanse za opstanak, ali je i dalje poslednji, pošto četiri kola pre kraja ima 12 bodova manje od Hamburga, koji je na mestu koje garantuje opstanak. Filip Kostić igrao je do 70. minuta za poraženi sastav.

Darmštat do sada nije imao ni bod u gostima ove sezone.

Volfsburg je u Berlinu poražen od Herte sa 1:0, golom Vedada Ibiševića, i 14. je na tabeli sa 33 boda, koliko ima i Hamburg, koji je mesto ispod.

Augsburg i Ingolštat su ostali u zoni ispadanja.

Augsburg je kao gost izgubio od Ajntrahta sa 3:1, iako je vodio do 78. minuta pogotkom Džefrija Guveleuva, ali su Marko Fabijan sa dva gola i Ante Rebić doneli pobedu domaćinu. Srpski fudbaler Mijat Gaćinović odigrao je ceo meč za domaći sastav.

Ingolštat je na svom stadionu poražen od Verder Bremena, iako je dva puta vodio. Maks Kruse je dao sva četiri gola za pobednika, tri u poslednjih 10 minuta utakmice.

Miloš Veljković odigrao je 67. minuta za Verder.

1.Bajern 30 21 7 2 73:17 70
2.Lajpcig 29 19 4 6 55:30 61
3.Hofenhajm 30 14 13 3 57:32 55
4.Dortmund 29 15 8 6 62:33 53
5.Herta 30 14 4 12 38:35 46
6.Verder 30 12 6 12 50:51 42
7.Keln 30 10 11 9 43:37 41
8.Frankfurt 30 11 8 11 32:34 41