Subota, 15.04.2017.

17:54

'Karamele' preskočile Arsenal i Mančester Junajted

Fudbaleri Kristal Palasa i Lester sitija odigrali su nerešeno u zanimljivom meču 33. kola Premijer lige – 2:2.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

’Lisice’ su vodile sa 2:0, ali su ’Orlovi’ uspeli da preokrenu i zasluženo izborili remi.

Aktuelni šampioni došli do vođstva već u šestom minutu posle centašuta Fuksa, gde se najbolje u šesnestercu snašao Hut.

Minimalnim vođstvom gostujućeg tima završen je prvi deo meča, da bi u nastavku viđena daleko zanimljivija igra.

Engleski reprezentativa Džejmi Vardi podsetio je na prošlogodišnju sezonu kada je rešetao mreže protivnika, pa je tako sjajnom solom akcijom u 52. minutu duplirao vođstvo ’Lisica’.

Samo dva minuta kasnije, Johan Kabaj posle odbitka se našao na pravom mestu i smanjio prednost Lester Sittija.

Od tog trenutka, domaći sastav zaigrao je mnogo bolje i samo se čekao trenutak kada će domaćini postići gol za izjednačenje.

Gol za izjednačenje postigao je Kristijan Benteke u 77. minutu.

Do kraja meča i jedni i drugi su imali šanse za vođstvo, ali je remijem završen meč na ’Selhurst Parku’.

Luka Milovojević je odigrao ceo meč za Palas.

Kristal Palas je, posle petog remija od početka sezone, na 15. mestu na tabeli sa 35 bodova. Lesteru je ovo drugi uzastopni meč u Premijer ligi bez pobede i sada je na 12. poziciji sa 37 bodova.

Everton je opravdao ulogu protiv Barnlija i pobedio sa 3:1 i tako preskočio Arsenal i Mančester Jujajted.

’Karamele’ su do vođstva došli u drugom poluvremenu kada su postignuta sva četiri gola.

Fil Džagelka je nastavio da briljira i posle prekida, na asistenciju, Ešlija Vilijamsa zatresao mrežu u 49. minutu.

Međutim, samo tri minuta kasnije, Vouk je sa bele tačke izjednačio na 1:1, da bi Everton stigao do nove prednosti u 71. minutu autogolom Ben Mija, a Romelu Lukaku zapečatio sudbinu Barnlija četiri minuta kasnije.

Belgijanac je tako postigao 24. prvenstveni gol.

Duel između Sanderlenda i Vest Hema na 'Stadionu Svetlosti završen je remijem – 2:2.

'Čekićari' su ispustili pobedu, Fabio Borini je u poslednjem minutu doneo bod 'Crnim mačkama'.

Ekipa Slavena Bilća vodila je dva puta, golovima Ajua u 5. minutu, da bi Kolins odmah na startu drugog poluvremena doneo još jednu predost posle izjednačujućeg pogotka Kazrija u 26. minutu – direktno iz kornera, možda jedan od najlepših golova sezone.

Votford je sa 1:0 pobedo Svonsi na 'Vikaridž Roudu'. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Etjen Kapu u 42. minutu

Stouk je kod kuće bio ubedljiv protiv Hala sa 3:1.

Arnautović na aistenciju Šaćirija u šestom minutu doneo prednost, da bi u drugom poluvremenu Magire postigao gol za izjednačenje.

Međutim, Krauč sredinom drugog poluvremena vraća Stouku prednost, a sve dileme otklanja Šaćiri deset minuta pre kraja.

Lazar Marković je proveo 86 minuta na terenu.