Četvrtak, 13.04.2017.

18:45

Kako je Ronaldo došao do 100 evropskih golova

Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo, u četvrtfinalnom meču Lige šampiona, protiv Bajerna postigao je 100. gol u evropskim takmičenjima.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

’Kraljevići’ su posle preokreta savladali Bavarce rezultatom 2:1, a oba gola postigao je Ronaldo u 47. i 77. minutu.

Vreme je i da se prisetimo kakao je Realova zvezda došla do ove brojke.

Reprezentativac Portugala je prvi evropski pogodak postigao je pre 4264 dana u dresu Mančeste Junajteda. ’Đavoli’ su 2005. godine igrali protiv Debrecina, a CR7 je na Old Trafordu postigao treći gol za konačnih 3:0.

Najviše pogodka postigao je u Madridu, čak 41, dok je na Etihadu i na Old Trafordu devet puta zatresao mrežu.

Od 100 golova, 83 je dao iz šesnaesterca, 17 izvan kaznenog, 11 iz penala i 12 iz slobodnih udaraca.

Zanimljivo je da nijedan gol nije postigao u sudijskoj nadoknadi, a pred gol protivnika najopasniji je od 16. do 30. minuta – ukupno 22 puta zatresao mrežu u tom periodu.

Portugalac je golgeterski učinak obeležio u 15 zemalja i ukupno u 24 gradova.

Od evropskih zemalja jedino nije uspeo da zabeleži pogodak na Maksimiru, a pogađao je od Moskve do Lisabona.

Šalkeu i Ajaksu je dao po sedam golova, a šest su primili Malme, Bajern i Galatsaraj.