Nedelja, 09.04.2017.

16:50

Plavšić režirao ubedljivu pobedu Zvezde na Banjici

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Rad 4:0, na gostovanju na Banjici i pretposlednjem kolu regularnog dela sezone Superlige Srbije.

Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Srđan Plavšić, a lider SL je domaćin slomio sa tri gola u roku od osam minuta, sredinom drugog poluvremena.

Zvezda je domaćina nokautirala posle sumnjive odluke sudije Bojana Nikolić u kaznenom prostoru gostiju na startu drugog poluvremena, kada je samo odmahnuo rukom posle pada Miloševa prilikom duela sa Lukovićem.

"Mnogo lakše smo pobedili nego što smo očekivali. Bilo je naporno jer smo igrali Kup i imali nekoliko teških utakmici. Pobedili smo, što je najvažnije. Pohvalio bih svoje igrače koji su psihički i fizički izdržali da nastave seriju. Rad je poslednjih kola igrao dosta dobar fudbal, a danas nisu bili na svom nivou, iako su imali šanse. Mi smo na vreme davali golove i mirno utakmicu priveli kraju", rekao je trener Zvezde Miodrag Božović.

Božovićev tim je na kraju ipak zasluženo slavio jer je kontrolisao ritam meča tokom većeg dela susreta, a "građevinari" mogu da žale za prilikama koje su u prvih 20 minuta propustili Veselinović i Denić.

"Zvezda je dominirala u igri i demonstrirala kvalitet. Imali smo svoje šanse u prvom poluvremenu, ali nismo uspeli da ih realizujemo. U drugom poluvremenu smo igrali ispod svake kritike, nismo imali adekvatan pristup. Nismo rešavali u okviru grupe, jer protiv ovakvih ekipa ne možeš stvari da rešavaš individualno", rekao je trener Rada Nebojša Petrović.

Zvezda je ovom pobedom zvanično osvojila prvo mesto pred plej-of, a u poslednjem kolu regularnog dela šampiona dočekuje čačanski Borac, u četvrtak.

S druge strane, Radu predstoji borba za opstanak u najvišem rangu, a u nju će ući posle gostovanja Metalcu naredne sedmice.

Tok meča:

Zvezda je već u trećem minutu mogla do vođstva, zicer je imao Boaći posle akcije Petkovića i Kange, ali najistureniji igrač crveno-belih šutira pored leve stative, sa manje od deset metara od gola.

Nakon nekoliko minuta žestoke borbe na sredini terena, domaćin se oslobodio pritiska i dva puta opasno zapretio Zvezdi. U sjajnim šansama su bili Denić i Veselinović, posebno bivša nada Partizana, ali je lopta završila za malo iznad prečke Manojlovićevog gola.

Posle 15 minuta bez većeg uzbuđenja ispred gola Rada, opet je odličnu priliku imao Boaći, ovaj put je šutirao glavom, ali Mirković odlično interveniše.

Napadač iz Gane je nakon dva promašaja iz neposredne blizine pokušao da iznenadi Mirkovića sa distance, ali lopta odlazi iznad gola Rada.

Desetak minuta kasnije Rad je imao novu priliku, posle loše procene Poletanovića u dobroj situaciji se našao Mladenović, ali je Manojlović bio oprezan na golu Zvezde.

Ipak, deset minuta pre poluvremena Zvezda prva stiže do vođstva. Srđan Plavšić je dobio loptu na ulasku u polovinu terena rada, pustili su ga domaći igrači da stigne do zone šuta, što vezista Zvezde sjajno koristi, te preciznim udarcem šalje loptu nisko pored leve stative, daleko od dosega Mirkovića (0:1).

Domaćini su tražili penal u drugom minutu nastavka, Milošev je pao posle sumnjivog starta Lukovića, ali je sudija Nikolić odmahnuo rukom.

Zvezda je uspostavila inicijativu u nastavku duela, ali je u prvih deset minuta drugog poluvremena samo jednom ušla u gol šansu, ali je Ristić šutirao preko gola.

Crveno-beli su nastavili da diktiraju ritam meča na Banjici, uglavnom su napadali preko desne strane i Petkovića, ali nije bilo konkretne završnice.

Pola sata pre kraja usledile su prve izmene, obe u domaćim redovima, Petković menja Veselinovića, a Lubinković Denića.

Zvezdi se ipak isplatila inicijativa, 25 minuta pre kraja crveno-beli verovatno rešavaju pitanje pobednika. Mihailo Ristić je povukao loptu po levoj strani, jedan saigrač mu je utrčavao sa strane, to je zbunio defanzivca Rada koji su se loše kretali u svom kaznenom, a Ristić to koristi i preciznim udarcem trese mrežu Rada (0:2).

Samo pet minuta kasnije Zvezda stavlja definitivnu tačku na ovaj susret. Srđan Plavšić je dobio loptu na desnoj strani kaznenog, šutirao je snažno, ali je odbranio Mirković. Međutim, lopta se vraća u noge vezisti Zvezde koji iz drugog pokušaja stiže do drugog pogotka na Banjici (0:3).

Posle tri minuta Zvezda postiže i treći gol u drugom poluvremenu, posle neuspešnog kornera sa leve strane, lopta stiže do Galora Kange, on šalje centaršut na prvu stativu, gde najbolje skače Marko Petković i glavom postiže svoj tek drugi gol za Zvezdu (0:4).

Nije bilo mnogo uzbuđenja u nastavku, "građevinari" su se predali, a crveno-beli nisu previše srljali za peti gol na Banjici.