Prijateljski meč u Parizu između reprezentacija Senegala i Obale Slonovače prekinut je posle velikog incidenta.

Izvor: L.Č.

Autor: L.Č.

Na teren je, naime, tokom meča uleteo navijač i u ragbi stilu bacio na zemlju senegalskog igrača Laminu Gasama.

Na samom kraju meča u 88. minutu pri rezultatu 1:1, nekoliko navijača sa tribina uletelo je u teren i izazvalo opšti haos na terenu.

Igrači su počeli da beže jer su videli kako je prošao Gasama, a sudija Toni Čepron je odmah odsvirao kraj utakmice.

Senegalce je u drugom poluvremenu do vođstva doveo fudbaler Liverpula Sadio Mane iz penala, a izjednačenje „Slonovima“ donosi Siriak Gohi u 70. minutu.

Ovo je drugi put u poslednjih pet godina da se ovakve nemile scene dešavaju u susretima ova dva rivala.

Senegalci su, naime, izbačeni sa Kupa Afričkih nacija 2013 godine, nakon što su neredi na utakmici ove dve ekipe doveli do prekida utakmice.