Nedelja, 26.03.2017.

22:40

Poljaci u Podgorici verovatno "overili" Rusiju

Fudbaleri Poljske savladali su Crnu Goru 2:1 u Podgorici, u derbiju petog kola Grupe E kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018.

Poljaci u Podgorici verovatno

Poljaci su slavili "Pod goricom" pogotkom Lukaša Piščeka osmam minuta pre kraja susreta.

Gosti su poveli pet minuta pre poluvremena preko Roberta Levandovskog, ali su "Sokolovi" izjednačili golom Stefana Mugoše u 63, posle loše ofsajd zamke Poljaka.

Poljska se četvrtom pobedom učvrstila na čelu grupe sa šest bodova više od Crnogoraca, koji dele drugu poziciju sa Danskom.

Danci su remizirali bez golova u Rumuniji, koja zaostaje bod za rivalima na poziciji koja vodi u baraž za plasman u Rusiju.

6. Kazahstan 5 0 2 3 3:13 2

Severna Irska je savladala Norvešku 2:0 i zadržala drugo mesto u Grupi C, iza perfektne Nemačke.

Irci su ekspresno slomili Skandinavce, pogocima Vorda u drugom i Vašingtona u 33. minutu susreta u Belfastu.

Trećom pobedom u poslednja četiri kola drže drugo mesto sa dva boda ispred Češke, dok su Norvežani pretposlednji na tabeli.

6. San Marino 5 0 0 5 1:23 0

Slovačka je rutinski slavila na Matli 3:1 i preuzeli drugo mesto u Grupi F, četiri boda iza lidera Engleske.

Pogocima Vajsa, Greguša i Nemeca Slovaci su prestigli Slovence na drugom mestu, zahvaljujući njihovom porazu u Glazgovu.

Škotska je slavila 1:0 golom Krisa Martina dva minuta pre kraja susreta, te se uključila u borbu za drugo mesto koje vodi u baraž za Rusiju.

Međutim, u sledećem kolu ih očekuje britanski derbi sa Engleskom, dok njihovi rivali igraju sa autsajderima grupe, Litvanijom i Maltom.