Nedelja, 26.03.2017.

19:45

Nemci 5/0, Englezi jedini bez primljenog gola

Fudbaleri Nemačke i Engleske nastavili su sigurnim koracima da napreduju ka Svetskom prvenstvu 2018. godine.

"Panceri" su nadigrali Azerbejdžan 4:1 u Bakuu, za petu pobedu u nizu u Grupi C, ali su prvi put vadili loptu iz sopstvene mreže.

Poveli su preko Širlea u 19. minutu, Nazarov poravnava u 31. ali Miler i Gomes rešavaju meč već do poluvremena. Tačku na meč svojim drugom golom stavlja Širle, deset minuta pre kraja.

Nemci su bar na nekoliko sati dobili novog prvog pratioca, Češku, koja je očekivano ubedljivo slavila u San Marinu sa 6:0. Po dva gola postigli su Vladimir Darida i Antonin Barak, koji je zabeležio i jednu asistenciju.

6. San Marino 5 0 0 5 1:23 0

U prvom meču u Grupi E Jermenija je nadigrala Kazahstan 2:0, u "derbiju" začelja tabele.

Domaćin je u Jerevanu slavio sa dva gola u roku od dva minuta, desetak nakon isključenja gostujućeg igrača Malija.

Pobedu je najavila zvezda Mančester Junajteda Henrih Mhitarjan, a potvrdio Aras Orbiliz.

Jermenija je drugim trijumfom u nizu "preskočila" Rumuniju na pretposlednjoj poziciji, ima samo bod manje od drugoplasirane Crne Gore, koja kasnije dočekuje lidera Poljsku.

6. Kazahstan 5 0 2 3 3:12 2

Engleska je bez mnogo muke savladala Litvaniju 2:0 na Vembliju, a vođstvo je doneo Džermejn Defo, na svom povratničkom debiju posle četvorogodišnjeg odsustva iz "Gordog Albiona".

Napadač Sanderlenda je "načeo" goste u 22. minutu posle dodavanja Rahima Sterlinga, da bi trijumf overio Džejmi Vardi u 66. minutu, šest nakon što je zamenio upravo Defoa.

Engleska ima pet bodova više od prvog pratioca Slovenije, koja kasnije gostuje Škotskoj u Glazgovu.