Utorak, 14.03.2017.

20:20

Borusija rutinski do polufinala sa Bajernom

Fudbaleri Borusije Dormuntd lako su se plasirali u polufinale Kupa Nemačke, gde će igrati sa Bajernom iz Minhena.

Borusija je u odloženom četvrtinalnom susretu savladaoa trećeligaša Lote 3:0 na gostovanju na severozapadu Nemačke.

"Milioneri" su meč rešili pogocima Kristijana Pulišića i Andrea Širlea, sredinom drugog poluvremena, a konačan rezultat je postavio Marsel Šmelcer u 83. minutu.

Lote je "pokazao zube" favorizovanom rivalu i konkretno zapretio nekoliko puta, ali nije uspeo da postigne počasni pogodak.

Trener Borusije Tomas Tuhel je uspeo da na ovom meču odmori najboljeg strelca Pjer-Emerika Obamejanga, a nisu igrali ni Marko Rojs, Sebastijan Rode, Julijan Vajgl, Sokratis Papastatopulos, Sven Bender.

Polufinalni mečevi su na programu krajem aprila, Bajern će biti domaćin Dortmundu, a u drugom se sastaju Borusija Menhengladbah i Ajntraht Frankfurt.