Ponedeljak, 27.02.2017.

22:36

Beloti spasao Mihajlovića u Firenci

Fudbaleri Fiorentine i Torina odigrali su nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici 26. kola italijanske Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images

Gosti iz Torina uspeli su da izbegnu poraz, iako su do 65. minuta imali dva gola zaostatka.

’Viola’ je došla do prednosti iz prve prave akcije – Borha Valero se našao u odličnoj prilici, ali je sa nekih šest metara šutirao pravo u Džoa Harta.

Ipak, lopta se odbila do Saponare koji je zakucao u mrežu i najavio trijumf svoje ekipe. Nešto kasnije Kalinić je propustio dobru priliku, tačnije engleski golman je odlično reagovao, ali u istom duelu nije imao šanse u finišu poluvremena.

Valero je izveo korner na drugu stativu, Kalinić pobegao čuvarima i glavom loptu smestio u levi gornji ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u drugom poluvremenu viđena je potpuno drugačija slika na ’Artemio Frankiju’. Izabranici Siniše Mihajlovića izašli su na teren sa namerom da se vrati i to su učinili, uprkos promašenom penalu Andree Belotija.

Najbolji igrač ’Bikova’ je u 62. minutu pogodio prečku iz jedanaesterca, ali se ispravio samo nekoliko trenutaka kasnije, iskoristivši asistenciju Moretija.

Od tada je igra bila isprekidana, ali je isti igrač u samom finišu uspeo da izvuče bod za svoj tim. Odbrana Fiorentine je odigrala užasno, Baseli je centrirao na drugu stativu gde Beloti postavlja konačnih 2:2.

Srpski fudbaler Saša Lukić odigrao je čitavu utakmicu kod gostiju, Adem Ljajić je ušao u 69. minutu, dok je sedam minuta kasnije Nenad Tomović dobio šansu na drugoj strani.

Posle ovog remija situacija na tabeli je ostala ista – ’Viola’ je i dalje osma sa 41 bodom, pet više od devetoplasiranog Torina.