Nedelja, 26.02.2017.

17:07

Serija A: Minimalci Lacija i Milana

Fudbaleri Lacija savladali su Udineze sa 1:0 u Rimu, a istim rezultatom Milan je slavio na gostovanju Sasuolu. u 26. kolu Serije A.

Izvor: mn

Autor: mn

Getty Images

Kjevo je bilo bolje od Peskare sa 2:0, a Kaljari od Krotonea 2:1. Pobednika nije bilo na susretu Đenoe i Bolonje, pošto je taj susret završen rezultatom 1:1.

Lacio je do pobede u meču sa Udinezeom došao golom Čira Imobilea u 71. minutu, iz penala koji je dosudjen zbog igranja rukom.

Milan je pobedio u gostima Sasuolo 1:0, takođe iz penala, koji je dosuđen u 22. minutu, i koji je izazvao burnu reakciju domaćih igrača i publike, jer je delovalo kao da nije bilo prekršaja. Karlos Baka je sigurno izveo jedanaesterac. Isti igrač je ponovo zatresao mrežu, u 42. minutu, ali gol nije priznat zbog ofsajda.

Lacio sada ima 50 bodova i nalazi se na petom mestu, poslednjem koje vodi u Evropu. Inter ima dva boda manje, a on kasnije igra protiv drugoplasirane Rome. Milan ima 47 bodova i trenutno je sedmi.

U ostalim današnjim mečevima, Kjevo je pobedio "fenjeraša" Peskaru 2:0 i tako zadržao 11. mesto na tabeli. Kaljari je posle preokreta u gostima pobedio pretposlednji Krotone 2:1, iako je domaćin u finišu meča imao nekoliko dobrih prilika. Sasuolo je pao na 13. mesto, i sada ima bod manje od Kaljarija.

Bolonja je u gostima pobedila Udineze 1:0 i izbila na 14. mesto, pretekavši svog današnjeg rivala.

1. Juventus 26 22 0 4 55:17 66
2. AS Roma 25 18 2 5 54:22 56
3. Napoli 26 16 6 4 60:29 54
4. Atalanta 26 16 3 7 42:26 51
5. Lacio 26 15 5 6 45:29 50
6. Inter 25 15 3 7 40:24 48
7. AC Milan 26 14 5 7 37:29 47
8. Fiorentina 25 11 7 7 42:35 40