Subota, 25.02.2017.

14:50

Majstorija Kataija za preokret Alavesa

Srpski fudbaler Aleksandar Katai doneo je pobedu Alavesu nad Valensijom 2:1 u 24. kolu španske La lige.

Izvor: mn

Autor: mn

Getty Images

Katai je ušao u igru u 85. minutu pri rezultatu 1:1 i samo minut kasnije postigao pobednički pogodak.

On je u kaznenom prostoru dobio loptu od Sobrinja i iskosa sa desne strane fintirao golmana koji je završio na zemlji i potom ga savladao.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova. Valensija je povela u 70. minutu preko Solera. Prethodno je golman sjajno odbranio odlično izveden slobodan udarac sa oko 18 metara, lopta je otišla u njegovu levu stranu, na pravom mesto našao se Soler i gotovo iz mrtvog ugla zatresao mrežu.

Vođstvo „Slepih miševa“ trajalo je samo osam minuta, Ibai je pred kaznenim prostorom nadmudrio igrača Valensije i bio precizan.

Konačan rezultat postavio je Katai da bi dva minuta posle njegovog gola Valensija ostala sa igračem manje na terenu jer je crveni karton dobio Oreljana i tako omogćio Alavesu da sačuva prednost do kraja.

Alaves je ovim trijumfom povećao šanse svom timu da se uključi u borbu za Evropu, pošto se nalazi na 10. mestu sa 33 boda. Valensija je posle dve pobede u nizu upisala poraz i ostala na 14. poziciji sa 26 bodova.

1. Real Madrid 22 16 4 2 57:20 52
2. Barselona 23 15 6 2 63:19 51
3. Sevilja 23 15 4 4 46:28 49
4. Atlletiko Madrid 23 13 6 4 43:19 45
5. Real Sosijedad 24 14 2 8 37:32 44
6. Viljareal 23 10 9 4 30:15 39
7. Eibar 23 10 5 8 36:31 35
8. Atletik Bilbao 23 10 5 8 28:28 35