Petak, 24.02.2017.

23:11

Preokret Nice, ubedljiv Nant

Fudbaleri Nice i Nanta ostvarili su pobede u prvim mečevima 27. kola francuske Lige 1.

Nica je posle preokreta nadigrala Monpelje 2:1, i nastavila da prati lidera šampionata Monako.

Gosti su poveli preko Munijea već u devetom minutu na Alijanc Rivijeri, ali je rezervista La Bihan sa dva gola u nastavku doneo trijumf domaćinu, pet minuta pre kraja.

Nant je nadigrao Dižon 3:1 pogocima Bamua, Sale iz penala i Pardoa, dok je jedini gol za goste bio autogolo Duboe u 37. minutu.

Nica se izjednačila sa liderom Monakom bar na jedan dan, do gostovanja "Kneževa" Gengamu, nant je 11. sa 33 boda, jednim više od Monpeljea, dok je Dižon 17. sa 27, koliko ima i prvi tim "ispod crte" Nansija.

U sledećem kolu Nica gostuje Dižonu, Nant ide kod Monaka, a Monpelje čeka Gengam.

1. Monako 26 18 5 3 76:24 59
2. Nica 27 17 8 2 44:21 59
3. PSŽ 26 17 5 4 50:18 56
4. Lion 25 14 1 10 49:31 43
5. St Etjen 26 10 9 7 31:21 39
6. Marsej 26 11 6 9 35:31 39
7. Bordo 26 10 9 7 32:31 39
8. Tuluz 26 9 7 10 31:28 34