Petak, 17.02.2017.

22:58

Kalčo: Juventus ubedljiv, 'lepotica' Dibale

Juventus je nastavio seriju pobeda u Seriji A pošto je na otvaranju 25. runde bio bolji od Palerma na svom terenu – 4:1 (2:0).

Getty Images

'Stara dama' sada ima deset bodova više od drugoplasirane Rome, uz meč više, dok je Palermo i dalje u zoni ispadanja, osam bodova daleko od Empolija, prvog tima iznad crte.

Domaćin je poveo u 13. minutu preko Klaudija Markizija, koji je kaznio lošu reakciju odbrane gostiju, da bismo potez utakmice, a možda i kola, videli pet minuta pred odlazak na odmor.

Paulo Dibala namestio je loptu na 25 metara od gola svog bivšeg kluba, desno iskosa, a potom divnim udarcem pogodio same rašlje Josipa Posaveca.

Pitanje pobednika i definitivno je rešio Gonsalo Iguain, posle časa igre, na asistenciju Dibale, da bi se u 89. minutu revanširao zemljaku koji postiže svoj drugi pogodak.

Konačan rezultat susreta postavio je Ivajlo Čočev u trećem minutu sudijske nadoknade.