Subota, 04.02.2017.

18:09

Liverpul tone sve dublje, Everton – Bornmut 6:3!

Fudbaleri Liverpula poraženi su na gostovanju Halu sa 2:0, u duelu 24. kola Premijer lige.

Ekipa Jirgena Klopa je tako nastavila sa očajnim rezultatima u poslednje vreme pošto im je ovo četvrti poraz u poslednjih pet mečeva u svim takmičenjima.

Liverpul sada ima 46 bodova na četvrtom mestu na tabeli, isto kao i siti uz meč više.

U sastavu domaćina nije bilo Lazara Markovića jer je on pozajmljeni igrač Liverpula, a pobedu Halu doneli su Ndijae u 44. i Nijase u 84. minutu.

Vest Hem je na gostujućem terenu pobedio Sautempton sa 3:1 i popeo se na deveto mesto na tabeli. Sautempton je poveo u 12. minutu golom Manola Gabijadinija, a dva minuta kasnije izjednačio je Endi Kerol. Pedro Obijang doneo je vodjstvo londonskom timu u 45. minutu, a konačan rezultat postavio je Mark Nobl u 52. minutu.

Ekipa Slavena Bilića je deveta na tabeli sa 31 bodom, a Sautempton, koji je pretrpeo drugi uzastopni poraz, zauzima 13. mesto sa 27 bodova.

Everton je kao domaćin pobedio Bornmut sa 6:3, a utakmicu je obeležio Romelu Lukaku, koji je postigao četiri gola. On je bio strelac u prvom, 29, 83. i 85. minutu. To je bio njegov drugi "het-trik" u sezoni, a 300. u istoriji Premijer lige. Golove za domaće postigli su i Džejms Mekarti u 24. i Ros Barkli u četvrtom minutu nadoknade.

Dvostruki strelac u ekipi Bornmuta bio je Džošua King, u 59. i 70. minutu, a gol je postigao i Hari Arter u 90. minutu.

Everton je ostvario 11. pobedu i sedmu uzastopnu utakmicu je bez poraza, pa zauzima sedmo mesto na tabeli sa 40 bodova. Bornmut je pretrpeo drugi uzastopni poraz a u poslednjih pet utakmica nema pobedu i 14. je na tabeli sa 26 bodova.

Fudbaleri Sanderlenda pobedili su na gostovanju Kristal Palas sa 4:0 i ostvarili petu pobedu u prvenstvu. Sanderlend je i dalje poslednji na tabeli sa 19 bodova, koliko na pretposlednjem mestu ima njegov današnji protivnik.

Votford je pobedio Barnli sa 2:1, a Vest Bromvič je bio bolji od Stouka sa 1:0.