Nedelja, 22.01.2017.

22:29

Suaresi režirali pobedu Barse u Eibaru

Fudbaleri Barselone lako su savladali Eibar 4:0 (1:0) na gostovanju u 19. kolu La lige.

Katalonci su poveli preko Denisa Suaresa u 31. minutu, a pobedu je u drugom poluvremenu overio MSN trio – Lionel Mesi, Luis Suares i Nejmar da Silva.

Barselona je i dalje treća na tabeli ali sa jednim bodom manje od Sevilje, a dva od lidera Reala, koji ima meč zaostatka. Eibar je deseti sa 13 bodova od zone ispadanja, a pet od Evrope.

Pre vodećeg gola Barselone domaćin je bio konkretniji u završnici, ali Gonsalo Eskalante nije uspeo da savlada Mark-Andrea ter Stegena, Nemac mu je odbranio oba šuta.

Usledila je kazna u 31. minutu, Suares je natrčao na odbijenu loptu na oko 20 metara od gola i sjajnim udarcem po zemlji zatresao mrežu.

U petom minutu nastavka bilo je 2:0, posle ekspresne kontre Luis Suares je prebacio loptu preko defanzivaca Eibara na drugu stativu gde sam ostao Mesi kojem nije bilo lako da loptu prosledi u gol.

Sjajnu partiju Suares je overio golom koji je sam izborio. Ukrao je loptu štoperu domaćina na oko 35 metara od gola, brzo stigao do kaznenog, a nadmudrio golmana Joela poslavši loptu u bliži ugao.