Nedelja, 22.01.2017.

14:45

'Stara dama' lako pobedila Lacio

Fudbaleri Juventusa savladali su na svom terenu ekipu Lacija, u 21. kolu Serije A – 2:0.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

’Stara dama’ je, posle poraza od Fiorentine u prošlom kolu, zabeležila pobedu i sada ima +4 na tabeli od Rome i Napolija, ali Rimljani večeras imaju šansu da tu prednost smanje.

Ekipa Maksimilijana Alegrija za 15 minuta rešila je pitanje pobednika.

Prvo je Mario Mandžukić spustio loptu Paolu Dibali koji je sjajnim udarcem posle pet minuta pogodio mrežu gostujuće ekipe.

Samo deset minuta kasnije, Gonsalo Iguain postiže svoj 14. pogodak u šampionatu.

Isti igrač mogao je da poveća rezultatsku prednost, ali je njegov gol iz ofsajda opravdano poništen, a idealnu priliku za postizanje pogotka imao je i Bonuči koji nije uspeo da realizuje udarac.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić bio je u prilici da i na ovom meču postigne pogodak, ali je 25. minutu sa poludistance šutirao pored leve stative.

U nastavku susreta ređale su se šanse za domaću ekipu, Dibala je promašio čak dva zicera, pa je meč na kraju završen istim rezultatom.

Savić je odigrao ceo meč u dresu Lacija, dok je Filip Đorđević od 60. minuta bio na terenu.

Crno-beli sada imaju 16 pobeda i sa 48 bodova prvi su na tabeli, dok je Lacio četvrti sa 40 bodova, ali i utakmicom više. Tabela:

1.Juventus 20 16 0 4 42:16 48
2. Roma 21 14 2 4 41:18 44
3. Napoli 21 13 5 3 47:24 44
4. Lacio 20 12 4 4 35:22 40
5. Milan 20 11 4 5 31:24 37
6. Inter 20 11 3 6 33:23 36
7. Atalanta 20 11 2 7 32:24 35
8. Fiorentina 20 9 6 5 33:25 33