Ponedeljak, 16.01.2017.

22:38

Remi u Torinu – Ljajić asistirao i promašio penal

Fudbaleri Torina i Milana remiziali su u poslednjem meču 20. kola Serije A – 2:2.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Ekipa Siniše Mihajlovića odigrala je sjajno prvo poluvreme i već u 21. minutu povela preko Andree Belotija, a asistirao mu je srpski fudbaler Adem Lljajić. Samo pet minuta kasnije Benasi je dupliao prednost i torinski tim brzo je došao do velike prednosti.

Međutim, ’Bikovi’ su već u prvom poluvremenu mogli da završe posao, ali je Ljajić promašio penal koj je iznudio Beloti.

Golman ’Rosonera’ odlično je pročitao srpskog igrača koji je propustio šansu da postane junak na ovom meču.

Taj promašaj koštao je pulene nekadešnjeg selktora Srbije pošto su u nastavku primili još dva gola i nisu uspeli da ostvare važnu pobedu.

U drugom delu meča, ’Rosoneri’ su smanjili rezultat preko Andree Bertolaćija, iako je Džo Hart zaustavio šut, gol tehnologija je pokazala da je lopta ipak prešla gol liniju.

U 60. minutu Rosetini skrivio je jedanesterac,a precizan sa bele tačke bio je Karlos Baka koji je postavio konačan rezultat.

Ljajić je imao još nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, ali sreća kao da nije bila na starni srpskog igrača.

On je odigrao ceo meč, dok je Saša Lukić od 60. minutu bio na terenu.

Rosoeneri su u 89. minutu imali i igrača manje, pošto je Alesio Romanjali zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren.

Ekipa Milana je peta na tabeli sa 37 bodova, dok je Torino deveti sa sedam bodova manje.

1.Juventus 19 15 0 4 40:16 45
2. Roma 20 14 2 4 41:18 44
3. Napoli 20 12 5 3 45:23 41
4. Lacio 20 12 4 4 35:22 40
5. Milan 19 11 4 4 30:22 37
6. Inter 20 11 3 6 33:23 36
7. Atalanta 20 11 2 7 32:24 35
8. Fiorentina 19 8 6 5 30:25 30