Sreda, 11.01.2017.

23:05

LK: 'Sveci' brane 1:0 na Enfildu

Ekipa Sautemptona savladala je Liverpul minimalnim rezultatom u prvom meču drugog polufinalnog para Liga Kupa – 1:0 (1:0).

Getty Images

Dan ranije, Mančester Junajted je pogocima Huana Mate i Maurana Felainija porazio Hal Siti na Old Trafordu.

Jedini pogodak na Sent Merisu postigao je Nejtan Redmond u 20. minutu, samo nekoliko minuta pošto je Roberto Firmino na drugoj strani promašio veliku priliku za goste.

Redmond je susret rešio posle velike greške estonskog štopera Ragnara Klavana, odnosno divne asistencije Džeja Rodrigesa kroz noge Dejana Lovrena.

Mogao je Englez da donese svom timu i duplo veću prednost pred revanš na Enfildu, ali je zadnja linija 'Crvenih' u poslednji čas intervenisala sa gol linije.

Dušan Tadić odigrao je ceo meč za domaće i zaradio je žuti karton.

Revanš susreti na programu su 25. i 26. januara, dok se veliko finale igra na Vembliju 26. februara.