Petak, 06.01.2017.

22:54

FA: Siti deklasirao "čekićare" u Lonodnu

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Vest Hem sa 5:0 (3:0) u trećem kolu FA Kupa.

Izvor: mn

Autor: mn

FA: Siti deklasirao
Getty Images

Siti je kontrolisao igru od početka do kraja susreta.

Sve je rešeno već u prvom poluvremenu, kada su gosti iz Mančestera imali tri gola prednosti zahvaljujući pogocima Turea sa penala, posle faula nad Sabaletom u 33. minutu i Silve koji je mrežu zatresao u 43, dok je Nordvajt postigao autogol. Vest Hem na drugoj strani nije koristio malobrojne prilike.

Ekipa Pepa Gvardiole nije se tu zaustavila, pa je u 50. minutu pogodak postigao Aguero, a konačan rezultat postavio je Stons.

Ovo je bio najteži poraz Vest Hema u istoriji FA Kupa, s obzirom da ekipa iz Londona nikada nije primila pet golova u ovom takmičenju.