Utorak, 03.01.2017.

21:21

Kup kralja: Ubedljive pobede Eibara i Selte

U prva dva meča osmine finala Kupa kralja, fudbaleri Eibara pobedili su Osasunu sa 3:0, dok je Selta nanela ubedljiv poraz Valensiji – 4:1.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Eibar je poveo golom Nane u 28. minutu, da bi u poslednjih 15 minuta meča fudbaleri gostujućeg tima postigli još dva gola i tako rešili pitanje pobednika.

U listu strelaca upisali su se Bebe u 75. i Adriano u 90. minutu utakmice.

Kod domaćih, od 46. minuta igrao je sprki fudbaler Goran Čaušić, ali nije uspeo da pomogne svom timu.

U drugom meču, Selta je sa četiri gola nanela težak poraz Valensiji – 4:1.

Gosti su za 20 minuta uspeli da postignu tri gola i na odmor otišli ubedljivim vođstvom. U drugom poluvremenu, nadu ekipi dao je Pareho koji u 58. postiže pogodak iz penala, da bi konačan rezulta postavio Džon Gvideti u 15 minuta pre kraja meča.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja odigrao je ceo meč za pobedničku ekipu.

Revanši su 10, 11. i 12. januara, a osvajač Kupa kralja igraće u grupama Lige Evrope.