Ponedeljak, 02.01.2017.

17:49

Liverpul upropastio pobedu nad Sitijem

Fudbaleri Liverpula napravili su veliki kiks u 20. kolu Premijer lige, remizirali su u Sanderlendu 2:2.

Tim Jirgena Klopa je dva puta stizao do vođstva, pogocima Danijela Staridža u 19. i Sadija Manea u 72. minutu, ali su Ragnar Klavan i Mane poklonili dva penala domaćinu koje je iskoristio Džermejn Defo.

Tako je Liverpul upropastio veliku pobedu nad Mančester Sitijem od pre dva dana, jer su "građani" pobedom nad Barnlijem 2:1 smanjili zaostak na dva boda za drugoplasiranim timom lige.

Ekipa Žozepa Gvardiole je do tri boda stigla sa igračem manje, kapiten Fernandinjo je već u 32. minutu dobio crveni karton, treći u poslednjih šest utakmica.

Ipak, Gael Kliši i rezervista Serhio Aguero sredinom drugog poluvremena postižu dva gola u roku od pet minuta i slamaju Barnli, koji se vraća preko Mija pogotkom u 70, ali ne uspevaju da izbegnu poraz. Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za Siti.

Kiks Liverpula svakako najviše odgovara lideru Čelsiju, koji ima pet bodova više uoči gradskog derbija sa Totenhemom, za dva dana na Vajt Hart Lejnu.

Pobede u ponedeljak su ostvarili još Everton i Vest Bromvič. "Karamele" su nadigrale Sautempton 2:0, pogocima Enera Valensije, Lejtona Bejnsa (penal) i Romelua Lukakua u poslednjih 20 minuta meča. Dušan Tadić je izašao iz igre u timu Sautemptona neposredno pre vođsta domaćina.

VBA je posle preokreta nadigrao Hal 3:1, gosti su poveli preko Roberta Snodrgasa u 21. minutu, ali Kris Brunt, Garet Mekoli i Džejms Morison, uz dve asistencije Meta Filipsa preokreću u drugom delu igre.

Dan zatvara duel Vest Hema i Mančester Junajteda od 18:15 časova u Londonu.

1. Čelsi 19 16 1 2 42:13 49
2. Liverpul 20 13 5 2 48:23 44
3. M. Siti 20 13 3 4 41:22 42
4. Arsenal 19 12 4 3 41:19 40
5. Totenhem 19 11 6 2 37:14 39
6. M. Junajted 19 10 6 3 29:19 36
7. Everton 20 8 6 6 28:23 30