Nedelja, 01.01.2017.

18:59

Čudesan gol Žirua, Venger lako sa Olardajsom

Fudbaleri Arsenala pobedili su Kristal Palas rezultatom 2:0, u duelu 19. kola Premijer lige.

Getty images

Ovom utakmicom je ujedno i okončana polusezona u Premijer ligi, a ekipa Arsena Vengera posle 19 mečeva ima 40 bodova na trećem mestu na tabeli, devet manje od lidera Čelsija.

Gosti koje od skoro sa klupe predvodi Sem Olerdajs, nisu imali nikakve ambicije ni šanse na Emiratima, pa je Arsenal neočekivano lako stigao do tri boda.

Meč je bez dileme obeležio vodeći gol koji je u 17. minutu postigao Olivije Žiru spektakularnim potezom.

Iako je Palas do 56. minuta imao poptuno otvoren rezultat, nije ozbiljnije pripretio Čehu, pa je Ivobi drugom golom overio rutinsku pobedu domaćina.

Palas posle ovog poraza zauzima 17. mesto na tabeli sa 16 bodova, samo dva više od opasne zone.