Četvrtak, 22.12.2016.

22:51

Miha konačno slavio, preokret Rome

Fudbaleri Torina savladali su Đenou sa 1:0 u 18. kolu Serije A i tako prekinuli niz od tri poraza.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Jedini gol za ekipu koju predvodi Siniša Mihajlović postigao je Beloti u 49. minutu, na asistenciju Aderma Ljajića. Nikola Ninković odigrao je ceo meč za protivnički tim, a u 72. minutu dobio je žuti karton.

Torino se ovom pobedom popeo na osmo mesto na tabeli sa 28 bodova, dok je Đenoa na 12. sa 23.

Roma je posle preokreta uspela da savlada Kjevo na svom terenu sa 2:1. Gosti su poveli preko De Guzmana u 37. minutu, da bi na početku drugog poluvremena rezultat poravnao El Šaravi, a u 52. minutu konačan rezultat postavio Džeko. Roma se učvrstila na drugom mestu sa 38 bodova, a Kjevo je na 11. mestu sa 25.

Goleada je viđena na susretu Kaljarija i Sasuola, a na kraju su domaći slavili sa 4:3, postigavši tri pogotka u drugom poluvremenu, posle vođstva Sasuola 3:1.

Fiorentina i Napoli odigrali su neizvestan meč u Firenci. Dva puta su gosti ispuštali prednost, Fiorentina je imala sva tri boda u džepu, ali je Gabijadini sa penala u 94. minutu doneo izjednačenje Napoliju za konačnih 3:3.

Napoli je poveo sjajnim golom Lorenca Insinjea u 25. minutu, ali je Fiorentina pogotcima Federika Bernardeskija u 52. i 69. minutu preokrenula rezultat. Izjednačenje Napoliju doneo je Dris Martens u 68. minutu, ali je Mauro Zarate osam minuta pre kraja meča pogodio za 3:2. Kada je izgledalo da će Fiorentina osvojiti sva tri boda, Napoli je ipak stigao do izjednačenja. Manolo Gabjadini je u 94. minutu bio siguran izvođač jedanaesterca.

Srpski fudbaler Nenad Tomović odigrao je ceo meč za pobednički tim, dok je na drugoj strani Nikola Maksimović u igru ušao u 43. minutu. Napoli se nalazi na trećem mestu na tabeli sa 35 bodova, dok je Fiorentina i posle trećeg meča bez trijumfa zaredom na devetom mestu sa 27.

Palermo i Peskara remizirali su 1:1, a bez golova su odigrali Sampdorija i Udineze.