Nedelja, 11.12.2016.

22:42

Minimalac Betisa, sjajni Espanjol

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 1:0, u 15. kolu španske Primere.

Getty images

Pobednički gol postigao je Ruben Kastro u 18. minutu. Betis je sada 14, sa 18 bodova, dok je Atletik sedmi, sa 23 boda. Tim iz Bilbaa mogao je pobedom da se popne na peto mesto, ali nije uspeo.

Prethodno je Espanjol pobedio Sporting sa 2:1 na svom terenu.

Ekipa iz Barselone je tako nastavila sjajnu seriju utakmica pošto je ovo bio njihov deveti uzastopni meč bez poraza, a ekipa je došla do treće pobede u poslednja četiri meča.

Sve to donelo je Espanjolu deveto mesto na tabeli sa 22 boda, samo bod manje od mesta koje vodi u Evropu. U duelu sa Hihonom sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu. Kaisedo je posle asistencije Sančesa pogodio za 1:0 u 54. minutu, a dilemu je otklonio Baptistao u 90. minutu.

Dva minuta kasnije Duje Čop postavio je konačan rezultat. Ekipa iz Hihona je 18. na tabeli sa 12 bofdova.