Nedelja, 11.12.2016.

21:01

Leverkuzen dobio Šalke, Manhengladbah napokon

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su u gostima Šalke sa 1:0, u 14. kolu Bundeslige i tako prekinuli seriju od tri utakmice bez trijumfa.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Getty images

Šalke je već u četvrtom minutu ostao bez Nalda, koji je dobio direktni crveni karton zbog grubog starta, ali to nije preterano omelo ekipu.

Oba tima su stvarala šanse u uzbudljivoj utakmici, a Leverkuzen je trijumfovao golom u 89. minutu. Hakan Čalhanoglu je izveo slobodan udarac i pronašao Štefana Kislinga, koji je glavom sa peterca postigao pobednički pogodak.

Leverkuzen je sada osmi a tabeli, sa 20 bodova, dok je Šalke 10. sa 17.

U prvoj današnjoj utakmici Borusija Menhengladbah je kod kuće pobedila Majnc sa 1:0 i tako ostvarila prvu prvenstvenu pobedu posle skoro tri meseca.

Gladbah je od pobede nad Verderom sredinom septembra odigrao devet prvenstvenih mečeva bez pobede, a danas je slavio golom Andreasa Kristensena u 76. minutu.

Borusija je sada 12. na tabeli sa 16 bodova, dok je Majnc na poziciji iznad sa 17.