Nedelja, 11.12.2016.

17:25

Prvenac Mhitarjana srušio Totenhem!

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Totenhem sa minimalnih 1:0, u derbiju 15. ikola Premijer lige.

Getty images

Ekipa Žozea Murinja za razliku od nekih prethodnih mečeva nije ispustila prednost, a jedini gol i ujedno prvenac u Premijer ligi postigao je sjajni Henrik Mhitarjan u 29. minutu.

Ander Erera je poslao sjajan pas u prostor, a bivši igrač Borusije Dortmund zakucao je loptu pod prečku gola gostiju.

Junajted posle ove pobede ima 24 boda na šestom mestu na tabeli, tri manje od Totenhema i šest manje od Sitija.

Junajted je sjajno otvorio meč. Mogao je već u drugom minutu do gola, ali je Loris odlično odbranio udarac Pola Pogbe.

Igrao je domaćin veoma dobro u tom periodu. Mhitarjan je u 22. minutu šutirao sa 20-ak metara, a sedam minuta kasnije je i postigao jedini gol.

Do kraja prvog dela šansu je imao i Ibrahimović koji je u 35. minutu promašio nešto što rekto promašuje.

Tek u nastavku meča gosti su pokazali pravo lice, ali nisu uspeli da izbegnu poraz. Nisu to ni zaslužili pošto je praktično jedinu priliku na utakmici u 70. minutu propustio Kristijan Eriksen.

U drugom duelu odigranom u istom terminu Sautempton je golom Bufala pobedio Midlzbro sa 1:0. Dušan Tadić igrao je sa maskom do 46. minuta.