Subota, 10.12.2016.

22:39

Real se zove Serhio Ramos!

Fudbaleri Real Madrida savladali su Deportivo La Korunju novim neverovatnim pogotkom Serhija Ramosa u poslednjim minutima utakmice.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Denis Doyle/Getty Images

Ramos je u trećem minutu nadoknade postigao gol glavom posle kornera Tonija Krosa i doneo trijumf rezultatom 3:2.

Kapiten ’Kraljevskog kluba’ učinio je isto u ’El Klasiku’ prošlog vikenda, izborivši remi svojoj ekipi, a svi se dobro sećamo i njegovih pogodaka u finalima Lige šampiona.

Ovim trijumfom tim koji vodi Zinedin Zidan oborio je klupski rekord sa 35 uzastopnih utakmica bez poraza.

Ali je bilo sve samo ne lako – nakon lepog gola Alvara Morate početkom drugog poluvremena, domaćin je dozvolio preokret, najviše svojim greškama. Njih je iskoristio rezervista Hoselu koji u dva minuta pogađa za potpuni preokret.

Međutim, gosti iz La Korunje su igrali bojažljivo i povukli se, pa je Madriđanima izjednačenje doneo Marijano Dijas u 84. minutu, pre nego što je Ramos na već opisan način učinio ono što najbolje čini. Na taj način najbolje je odmenio Kristijana Ronalda, Gareta Bejla, Karima Benzemu i Luku Modrića koji iz raznih razloga nisu bili u sastavu.

Real je posle 11. pobede u španskom šampionatu, prvi na tabeli sa 37 bodova, odnosno ima šest više od drugoplasirane Barselone. Deportivo je na 16. poziciji sa samo 13 osvojenih bodova.