Subota, 10.12.2016.

20:21

PL: Vardi snažno nokautirao 'Građane'!

Fudbaleri Lester sitija savladali su Mančester siti sa ubedljivih 4:2 u poslednjem nedeljnom meču 15. kola Premijer lige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Michael Regan/Getty Images

Aktuelni šampion Engleske nokautirao je rivala već u prvih pet minuta i naneo ’Građanima’ drugi uzastopni bolan poraz, nakon neuspeha protiv Čelsija u prošlom kolu.

Utakmica je već tada bila rešena – posle 120 sekundi na semaforu ’King Pauer’ stadiona stajalo je 1:0, a strelac je bio Džejmi Vardi. Napadač ’Lisica’ je iskoristio odličnu asistenciju Slimanija i rutinski savladao Klaudija Brava.

Tom pogotku prethodilo je ispucavanje našeg Aleksandra Kolarova (odigrao svih 90 minuta) i očajna reakcija veznog reda gostiju, a Vardi je prekinuo golgeterski post koji je trajao više od 700 minuta, tačnije 16 utakmica.

Izabranici Pepa Gvardiole nisu ni stigli da se oporave od šoka koji ih je zadesio po snažnoj kiši u Lesteru, a već je bilo 2:0. Loše su defanzivci u tamnim dresovima reagovali kod auta sa levog boka, lopta je opet stigla do Slimanija koji odlaže Kingu koji sa 18 metara šalje fantastičan udarac u gornji desni ugao.

Oslabljen neigranjem nekoliko standardnih igrača, jedan od favorita nije mogao da se sastavi, što igrači Klaudija Ranijera surovo kažnjavaju u 20. minutu. Rijad Mahrez, koji očigledno obožava da igra protiv Sitija, fantastično je izbacio Vardija iz prve, ovaj pobegao odbrani i zaobišao Brava, a potom ćušnuo loptu u praznu mrežu.

Tri minuta kasnije čileanski golman sprečio je Alžirca da potpuno uništi ’Građane’, ali je i ovako prvo poluvreme bilo gotovo, iako treba spomenuti da je sudija Majkl Oliver propustio da im dosudi čist jedanaesterac u finišu, nakon starta Kinga nad Ihenačom.

U drugom delu igre Španac na klupi gostiju pokušao je izmenama, ali je bilo kasno da se računa na bilo kakav povratak. Imao je Siti inicijativu u nastavku, dobre šanse propustili su Ilkaj Gindoan i Pablo Sabaleta, ali se rezultat nije menjao sve do finiša. Tada je engleski reprezentativac iskoristio ko zna koju u nizu užasnih grešaka Džona Stonsa i kompletirao het-trik.

Utehu gostima doneo je Kolarov lepim pogotkom iz slobodnog udaraca, samo nekoliko trenutaka kasnije, pre nego što je Nolito postavio konačan rezultat, na asistenciju srpskog beka.

Lester je uspeo da pobedi posle pet utakmica bez uspeha i izbegne da se nađe u zoni ispadanja, pa je sada na 14. mestu sa 16 bodova. S druge strane, Siti je nastavio sa promenljivim rezultatima i ostao na četvrtoj poziciji sa 30 bodova, koliko ima i trećeplasirani Liverul, ali uz utakmicu manje.