Četvrtak, 08.12.2016.

10:44

Benzema: Nije bitna pozicija u grupi

Real Madrid kao drugoplasirani tim iz grupne faze čeka žreb osmine finala, ali napadač Karim Benzema smatra da to nije bitno.

Aktuelni šampion Evrope remizirao je sa Borusijom Dortmund 2:2 na Santjago Bernabeuu ispustivši dva gola prednosti, u direktnoj borbi za prvu poziciju u Grupi F.

Tako će "kraljevski" klub dobiti uslovno težeg rivala u osmini finala i revanš igrati u gostima, a potencijalni protivnici su Arsenal, Napoli, Monako, Lester i Juventus.

"Ako želiš da osvojiš Ligi šampiona nije bitno da li si prvi ili drugi u grupi", rekao je Benzema.

Real je vodio 2:0 na Bernabeuu na 20 minuta pre kraja, ali nije uspeo da odoli kontranapadima Nemaca.

"Dobra utakmica, odličan protivnik. Možda nam je nedostajalo malo koncentracije u prvom poluvremenu. Bio je spektakularan meč, sa dosta borbe", dodao je Francuz.

Benzema je postigao oba Realova gola u jednom od retkih startova ove sezone.

"Kada čujem debatu o tome da li bi trebalo da počinjem utakmice, znam da moram da treniram više i napredujem", zaključio je Benzema.

Žreb za osminu finala LŠ je u ponedeljak.