Utorak, 06.12.2016.

20:45

Arsenal prvi, Napoli i Benfika u 16, Ludogrec u LE

Fudbaleri Arsenala izborili su prvu poziciju u Grupi A, a Napoli i Benfika su prošli u osminu finala iz Grupe B.

Arsenal je razbio Bazel 4:1 uz het-trik Lukasa Peresa na Sent Jakobs Parku, iskoristivši neočekivan remi Pari Sen Žermena sa Ludogorecom 2:2 u Parizu.

Bugarski tim je dva puta vodio na Parku prinčeva, prvo je izjednačio Edinson Kavani makazicama, a na kraju Anhel di Marija u 92. minutu. Bugari su ipak srećni napustili Francusku jer su ovim bodom izborili Ligu Evrope.

U Grupi B, Napoli je savladao Benfiku 2:1 u Lisabonu za prvo mesto u grupi, uz gol i asistenciju Driesa Martensa, ali je i lisabonski klub prošao dalje zahvaljujući debaklu Bešiktaša sa 6:0 od Dinama u Kijevu.

Gosti su meč završili sa devetoricom igrača, a već na poluvremenu je bilo 4:0 za Ukrajince, koji su ipak završili nastup u Evropi. Bešitakš je već imao LE u rukama.

U Grupi C Barselona je prvo mesto overila sa 5:0 protiv Borusije Menhengladbah, uz het-trik Arde Turana i deseti gol Lionela Mesija u grupnoj fazi. Mančester Siti je remizirao sa Seltikom 1:1 za kraj jesenjeg dela sezone u elitnom takmičenju. Škoti su ostali bez proleća u Evropi.

U derbiju grupe D Bajern je savladao Atletiko Madrid 1:0, pogotkom Roberta Levandovskog iz slobodnog udarca, u meču za prestiž, jer su "jorgandžije" još ranije obezbedile prvo mesto. Golova nije bilo samo u okršaju Rostova i PSV-a, pa su Rusi izborili LE.

Tok mečeva:

Mančester Prvi gol večeri pada u Mančesteru, ali neočekivano poveo je Seltik. Očajno su reagovali Vili Kabaljero i Gael Kliši,, Lustig dobija loptu na desnoj strani, pronalazi Patrika Robertsa koji stiže na 7-8 metara od gola i trese mrežu. Međutim, samo četiri minuta kasnije "građani" poravnavaju, Nolito je proigrao u kaznenom prostoru Kelečija Ihenača, koji pogađa za 1:1.

Bazel U istom minutu Arsenal stiže do vođstva u Bazelu, Kiran Gibs je asistirao Lukasu Peresu koji je lako ubacio loptu u mrežu, a isti igrač duplira vođstvo "tobdžija" već u 16. minutu, ovaj put posle odbitka u kaznenom prostoru Švajcaraca.

Početkom drugog dela igre gosti stavljaju tačku na meč. Već u drugom minutu nastavka Peres stiže do het-trik posle dodavanja Aleksisa Sančesa, a u 54. minutu mrežu trese i mladi Aleks Ivobi, posle proigravanja Mesuta Ezila.

Desetak minuta pre kraja domaći tim uspeva da ublaži debakl, rezervista Sejdu Dumbija koristi proigravanje Marka Janka i smanjuje na 4:1 na Sent Jakobs Parku.

Pariz Dobre vesti za Londonski klub uskoro su stigle i iz Pariza, gde je neočekivano poveo Ludogorec. Natenijel je ubacio loptu sa leve strane, u petercu je neshvatljivo ostao sam Virdžil Misidžan koji glavom trese mrežu PSŽ-a.

Usledio je žestok pritisak "svetaca" koji donosi rezultat pola sata pre kraja. Edinson Kavani postiže sjajan gol "makazicama" nakon loše reakcije štopera bugarskog tima.

Međutim, nije dugo trajao egal na Parku prinčeva, domaći tim je nastavio da greši, pa Bugati opet stižu do vođstva. Pogrešio je Markinjos, ukrao mu je loptu Kafu, a onda proigrao Vandersona koji pogađa za 2:1 za Ludogoroec.

Kijev U međuvremenu je borba za osminu finala u Grupi B počela da doboja rasplet, Bešiktaš je primio gol u Kijevu, gde je Artjom Besedin doneo vođstvo Dinamu, da bi već u 31. minutu turski tim bio na kolenima, Andreas Bek je napravio penal i dobio crveni karton, a Andrej Jermolenko je posle asistencije stigao i do gola, zakucavši lopti iz penala u mrežu gostiju.

Samo dva minuta kasnije Bešiktaš je nokautiran, Tošić je pogrešio, a Vitalij Bujalski lobuje istrčalog Fabrija sa 20 metara za 3:0 za Dinamo. To nije bio kraj agonije za goste, jer u trećem minutu nadoknade vremena primaju i četvrti gol u prvom delu meča, opet je asistent bio Jermolenko, a egzekutor Derlis Gonsales.

Turci u drugom poluvremenu doživljavaju dodatni potop, pola sata pre kraja ostaju bez još jednog igrača, škotski sudija Tompson isključuje Vinsenta Abubakara, a nedugo potom Sergej Sidorčuk postiže peti gol za Dinamo. Domaćin ne usporava, već postiže još jedan gol u nastavku, rezervista Žunior Morales pogađa za 6:0.

Lisabon Debakl Bešiktaša poslao je Benfiku i Napoli u osminu finala, pa meč u Lisabonu postaje okršaj za prvo mesto u grupi. U veoma otvorenom duelu na Lužu, posle brojnih promašaja s obe strane, pola sata pre kraja Italijani stižu do vođstva. Dries Mertens izbacuje Hosea Kaljehona samog ispred golmana Benfike, a Španac lobom trese mrežu.

Desetak minuta pre kraja Napoli duplira vođstvo, ovaj put strelac je bio asistent prvog gola Dries Mertens, na dodavanje Gulama, da bi u samoj završnici Raul Himenes kaznio veliku grešku Raula Albiola i doneo nadu Benfiki da izbori remi.

Barselona Katalonci brzo stižu do vođstva protiv Borusije, Arda Turan je asistirao Lionelu Mesiju za deseti gol Argentinca u grupnoj fazi LŠ. Domaćin meč definitivno rešava na startu drugog poluvremena, dvostruki strelac u roku od pet minuta bio je Arda Turan, na proigravanja Denisa Suaresa i Aleša Vidala. Dvadesetak minuta pre kraja usledio je drugi het-trik večeri, Turan postiće treči gol u nizu u drugom poluvremenu.

Minhen U jednom od derbija večeri Bajern stiže do vođstva protiv Atletika u 28. minutu, Robert Lendovski postiže sjajan gol iz slobodnog udarca, šutem u leve rašlje sa 20 metara.