21:13

BL: Lajpcig ne planira da stane, pao i Šalke

Ekipa Rosen Bolen Lajpciga nastavlja sa neverovatnim partijama u Bundesligi, gde i posle 13. kola zauzima prvo mesto.

Getty Images

Apsolutni hit evropskog fudbala savladao je Šalke na zatvaranju subotnjeg programa 2:1 (1:1) i ponovo stekao tri boda prednosti u odnosu na šampiona minhenski Bajern.

Bila je ovo deveta uzastopna pobeda Lajpciga u ligi, deseta računajući i Kup, koji ne zna za poraz još od 20. avgusta – kada je eliminisan od Dinamo Drezdena na penale.

Uzimajući u obzir i prošlu sezonu, poslednji tim koji je savladao čedo vlasnika Red Bula jeste Duizburg 15. maja 2016. godine u okviru Cvajte.

S druge strane, 'Rudari' su pretrpeli prvi poraz posle 12 uzastopnih susreta, odnosno deset trijumfa i dva remija, pa su sada osmi sa 17 bodova.

Krenulo je akcijom, pošto je domaćin već posle 120 sekundi igre vodio – Robert Farhman, golman gostiju, nije ni pipnuo Tima Vernera, koji je pao, ali je sudija mislio drugačije, a čovek nad kojim je način prekršaj uspešno je realizovao jedanaesterac.

Šalke je uspeo da odgovori u 31. minutu preko Seada Kolašinca, koji natrčava na odbitak i sa nekoliko metara ga šalje u mrežu, ali je bosanskohercegovački reprezentativac na kraju ipak bio tragičar.

U želji da u 47. minutu prebaci loptu preko prečke, posle prekida s leve strane, zahvatio je tačno tako da ona završi ispod prečke njegovog golmana, što je i bio konačan rezultat meča u Lajpcigu.

1. Lajpcig 13 10 3 0 29:11 33
2. Bajern 13 9 3 1 29:9 30
3. Hertha 13 8 3 2 22:13 27
4. Hofenhajm 13 6 7 0 25:14 25
5. Dortmund 13 7 3 3 31:15 24
6. Frankfurt 12 7 3 2 18:10 24
7. Keln 13 6 4 3 18:12 22
8. Šalke 13 5 2 6 18:15 17