Subota, 03.12.2016.

20:26

Vengerov Arsenal se ne šali...

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Vest Hem u gostima sa 5:1 u duelu 14. kola Premijer lige.

Getty images

Ekipa Arsena Vengera odigrala je maestralan gradski derbi i više nego ubedljivom pobedom probila se na drugo mesto na tabeli.

Arsenal sada ima 31 bod, tri manje od Čelsija, a jedan više od Liverpula i Sitija. Domaći tim dobro se držao u većem delu utakmice, ali je na kraju popustio, a Arsenal je to iskoristio i ostvario je neočekivano ubedljivu pobedu.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol, a postigao ga je Mesut Ezil u 24. minutu posle dodavanja Sančesa.

Čileanac je u nastavku odigrao simultanku. Postigao je tri gola, od kojih je poslednji prava majstorija, iako se činilo da je bio u ofsajdu. Uz Sančesa je pogodio i Okslejd-Čembrlen, a jedini strelac za domaćina bio je Kerol koji je u 83. minutu smanjio na 3:1.

Ekipa Vest Hema je trenutno 17. na tabeli sa samo 12 bodova.