Petak, 02.12.2016.

22:20

Napoli za šest minuta nokautirao Inter

Fudbaleri Napolija savladali su Inter rezultatom 3:0 u derbiju kojim je otvoreno 15. kolo Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images

Napoli je na svom stadionu pitanje pobednika rešio već u prvih šest minuta, kada su mrežu gostiju pogađali Pjotr Zjelinski i Marek Hamšik.

Poljski vezista je već posle 120 sekundi iskoristio povratnu loptu Kaljehona glavom i iz prve pogodio donji desni ugao gola Samira Handanovića.

Nekoliko trenutaka kasnije bilo je 2:0 – strelac prvog fantastično je proigrao kapitena iz prve, a Slovak rutinski zatresao mrežu i najavio trijumf kluba iz Napulja.

'Nerazuri' nisu pretrpeli katastorfu samo zahvaljujući Samiru Handanoviču, i nekoliko neverovatnih promašaja domaćina, a konačan rezultat suseta postavio je Lorenco Insinje posle šest minuta igre u nastavku.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović čitav meč proveo je na klupi za rezervne igrače.

Sa nova tri boda, Napoli se izjednačio sa Atalantom koja je na šestoj poziciji sa 28 bodova, dok je Inter ostao na osmom mestu sa 21.