Sreda, 26.10.2016.

23:40

KK: 'Sedmica' Reala protiv trećeligaša

Real Madrid deklasirao je trećeligaša Leonesu u prvom meču šesneastine finala Kupa kralja – 7:1 (2:0).

Getty Images

'Kraljevski' klub igra ovu fazu ranije od ostalih timova jer ga početkom decembra očekuje učešće na Svetskom prvenstvu za klubove.

Pobedu gostiju najavio je Đani Zuverlon autogolom u šestom minutu, da bi Marko Asensio duplirao vođstvo Reala u 32. minutu.

Alvaro Morata otvorio je seriju golova u drugom poluvremenu u 46. minutu, zatim je ponovo, sedam minuta kasnije, bio precizan asensio, da bi Morata u 55. minutu takođe postigao svoj drugi gol.

Naćo Fernandes pogodio je za 6:0 u 68. minutu, Benja je u 84. postigao jedini pogodak za domaćina, dok je konačan rezultat postavio Marijano Majia u nadoknadi vremena.