Subota, 22.10.2016.

20:31

Pobeda Liverpula za deobu prvog mesta

Ekipa Liverpula ostvarila je pobedu na Enfildu protiv Vest Bromič Albiona u devetom kolu Premijer lige – 2:1 (2:0).

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Fudbaleri Jirgena Klopa su tako ostvarili šestu pobedu i sada dele prvo mesto sa Arsenalom sa 20 bodova, dok je VBA na 13. poziciji sa deset.

Tim iz Mersisajda je u prvom poluvremena imao prednost od dva gola, a pogotke su postigli Saido Mane u 20. i Felipe Kutinjo u 35. minutu meča.

Posle odlične lopte Roberta Firminja, senegalski fudbaler je sjajno šutiro u levi ugao golmana gostujuće ekipe i doneo prvu prednost ekipi Liverpula. Petanest minuta kasnije isti igrač je ovoga puta asistirao za gol Kutinja koji je lako savladao Bena Fostera.

Strelac jedinog pogotka za gostujući tim bio je Garet Mekoli, koji je u 81. minutu smanjio prednost ekipe Jirgena Klopa.

U poslednjim minutima meča stvarale su se šanse na obe strane, ali je utakmica završena i Redsi su ovom pobedom osvojili tri vredna boda.

U narednom kolu Liverpul gostuje ekipi Kristal Palasa, dok će VBA ugostiti Mančester Siti.