Četvrtak, 20.10.2016.

19:00

LE: Nezaslužena pobeda Intera, "petarda" Šahtjora

Fudbaleri Intera savladali su Sautempton 1:0, iako je tim Dušana Tadića nadigrao "nerazure" u trećem kolu Lige Evrope.

LE: Nezaslužena pobeda Intera,

Italijanski gigant je slavio iskoristivši jedinu pravu šansu na meču, preko Antonio Kandreve u 67. minutu, dok "sveci" nisu imali rešenja za raspoloženog Samira Handanoviča uprkos igraču viče u poseldnjih 20-ak minuta.

Šalke sa 5:0 nad Gentom, te Šalke minimalcem u Krasnodaru su stigli do trećih pobeda, Fiorentina je slavio 3:1 u Liberecu, Viljareal je stigao dva gola zaostatka i igrao 2:2 kod Osmanlispora, dok je istim rezultatom Selta izbegla poraz od Ajaksa, uprkos preokretu Holanđana u Vigu.

Nastupilo je 12 srpskih fudbalera, ali potez vredan pažnje imao je samo Antonio Rukavina koji je asistirao Alešandreu Patu za izjednačenje Viljareala u Turskoj. Nemanja Radoja i Nemanja Gudelj su imali međusobni okršaj u duelu Selte i Ajaksa, a proveli su svih 90 minuta na terenu. Dušan Tadić je pokušao da donese vođstvo Sautemptonu u Milanu iz slobodnog udarca, a zamenjen je 20-ak minuta pre kraja.

Jagoš Vuković je odigrao ceo meč za Konju, a Lazar Rosić svih 90 minuta za Bragu, na gostovanju u Turskoj, gde je šansu u poslednjih 15 minuta za portugalski tim dobio Nikola Stojiljković u napadu. Matija Nastasić je odradio besprekoran posao u odbrani Šalkea u Krasnodaru, dok je Nenad Tomović dobio žuti karton u pobedi Fiorentine u Češkoj.

Marko Momčilović je odigrao ceo meč u remiju Steaue, dok je Stefan Mitrović bio deo odbrane Genta koja je primila pet golova u Lavovu. Vladimir Ivić je opet ostavio na klupi PAOK-a golmana Željka Brkića.

Grupa G: Dva po 2:2, odgovara Ajaksu

Oba meča su zavšena bez pobednika identičnim rezultatom 2:2, a više će žaliti gosti nego domaćini. Ajaks je uspeo da preokrene rezultat u Vigu i povede 2:1 pred samu završnicu, ali je Selta ipak izborila remi pogotkom Oreljane desetak minuta pre kraja.

Još veću šansu za tri boda propustio je Panatinaikos, koji je pogocima Viktora Ibarba imao 2:0 posle svega 36 minuta, ali je Standard uspeo da se izvuče zahvaljujući penalu Žuniora u finišu prvog dela, te golom Belfodila osam minuta pre kraja.

Grupa H: Dominacija "rudara"

Šahtjor je napravio veliki korak ka drugoj fazi takmičenja deklasiravši Gent. Za treću pobedu Ukrajinaca u nizu redom su pogađali Kovalenko i Ferejra u prvom, a Bernard, Tajson i Mališev u drugom poluvremenu.

Belgijanci su ipak zadržali drugu poziciju zahvaljujući remiju Konje i Brage 1:1. Turci su vodili od devetog minuta pogotkom Danijela Miloševića, ali su Portugalci poraz izbegli golom Hasana u desetom minutu drugog poluvremena.

Grupa I: Nemci uspeli u Rusiji

Poput Šahtjora, vrlo blizu prolaska je i nemački Šalke, nakon minimalne pobede nad glavnim konkurentom u svojoj grupi Krasnodarom. Meč u Rusiji rešio je Ukrajinac Jevgen Konopljanka već u 11. minutu, kada je pokupio odbitak na ivici kaznenog prostora i zakucao loptu pod prečku.

To je iskoristila Nica i pobedom u Salcburgu uključila se u igru za drugu fazu. Iako bez Marija Balotelija, francuski tim je slavio pogotkom Alesanea Plea u 13. minutu. Domaćin je bio u podređenom položaju, ali Lajner, Lamijer i Lazaro nisu supevali da savladaju Kardinalea.

Grupa J: Kalinić čuva treneru posao

Paulo Souza je za sada sačuvao posao u Firenci, a na tome pre svega mora da se zahvali Nikoli Kaliniću. Hrvatski napadač je bio dvostruki strelac u prvom poluvremenu za slavlje Fiorentine nad Slovanom 3:1 u Liberecu. Italijani su se tako osamostalili na prvom mestu jer je PAOK našeg Vladimira Ivića poražen od Karabaha 2:0, pogocima domaćina u drugom poluvremenu.

Grupa K: Česi ispred Engleza i Italijana

Sautempton je nadigrao Inter na Đuzepe Meaci, ali "sveci" nisu imali rešenja za sjajnog golmana Samira Handanoviča. Pokušavali su Tadić, Ostin, Van Dajk, u poslednjim sekundima je dobru priliku imao i Vord-Prauz, ali nije bilo rezultata.

Slovenac je imao dve odlične intervencije u prvom, te tri u drugom poluvremenu, dok su "nerazuri" iskoristili jedinu svoju šansu sredinom drugog dela igre i osvojili prva tri boda u takmičenju. To je iskoristila Sparta koja je minimalnom pobedom nad Hapoelom u Izraelu preuzela čelo tabele.

Grupa L:

I u ovoj grupi oba meča su završena bez pobednika, pa na polovini takmičenja sve četiri ekipe imaju realne šanse da prođu dalje. Najzadovoljniji ovim četvrtom je svakako Viljareal koji je izbegao poraz u Turskoj iako je gubio 2:0 posle svega 25 minuta.

Raul Rusesku je u roku od 60 sekundi doneo veliku prednost Osmanlisporu, ali se "Žuta podmornica" spasila sredinom drugog, golovima Ndiajea i Alešandrea Pata. Ndiaje je pogodio posle kornera, koji su gosti "izborili" posle promašenog penala. U drugom meču grupe Cirih je golom Konea u 86. minutu izborio 1:1 u Bukureštu protiv Steaue, koja je o.