Sreda, 19.10.2016.

20:45

Mesi zagorčao Gvardioli povratak na Nou Kamp

Het-trikovi Lionela Mesija i Mesuta Ezila, goleade Barselone, Arsenala i Bajerna, te poraz Napolija, obeležili su mečeve trećeg kola LŠ u grupama A, B, C, i D.

Mesi je sa tri gola predvodio Barselonu u ubedljivoj pobedi nad Mančester Sitijem sa 4:0, na povratku bivšeg trenera Pepa Gvardiole na Nou Kamp.

Ezil je postigao poslednja tri gola Arsenala u impresivnoj pobedi nad Ludogorecom od 6:0, dok je Bajern sa 4:1 lako nadigrao PSV u Minhenu.

Lako do novih bodova stigao je i Pari Sen Žermen sa 3:0 protiv Bazela, dok je iznenađenje večeri priredio Bešiktaš koji je sa dva gola Vinsenta Abubakara savladao Napoli 3:2 na San Paolu.

U drugom meču u njihovoj grupi Benfika je rutinski nadigrala Dinamo u Kijevu 2:0, dok je identičnim rezultatom Borusija Menhengladbah slavila u Glazgovu, slomivši Seltik sredinom drugog poluvremena.

Najmanje golova viđeno je u Rusiji, gde je Atletiko Madrid pogotkom Janika Fereira-Karaska savladao Rostov minimalnim rezultatom.

Grupa A: "Šestica" Arsenala, PSŽ prati

Arsenal i PSŽ nastavljaju trku u dvoje u ovoj grupi. "Tobdžije" su se raspucale protiv Ludogoreca i najavili zanimljivu jesen na Emiratima. Već u prvom poluvremenu je tim iz Londona najavio pobedu pogocima Sančesa, koji je obrukao odbranu bugarskog šampiona, te Volkota koji nastavlja da blista, da bi goste sa tri gola u nizu u drugom delu dotukao Ezil.

PSŽ je rutinski stigao do druge pobede, u laganom ritmu protiv Bazela. Gosti su odolevali do finiša prvog poluvremena kada je Anhel di Marija "probio led" i prelomio meč. U drugom delu "sveci" su samo overili trijumf pogocima Lukasa Mure i Edinsona Kavanija, koji je realizovao penal u nadoknadi vremena.

Grupa B: Bešiktaš zakomplikovao stvari

Bešiktaš je neočekivano slavio u Italiji i zakomplikovao situaciju u grupi. Turski tim je slavio protiv Napolija iako je domaćin dva puta uspevao da se vrati iz zaostatka i promaši penal, a na 2:2 je Gabijadiniju poništren gol "makazicama" zbog ofsajda. Turci su odigrali fantastično, a ogromna tri boda im je doneo Kamerunac Vinsent Abubakar tri minuta pre kraja, nakon proigravanja Rikarda Kvarežme.

Benfika je iskoristila poraz Napolija i uključila se u igru za plasman u osminu finala pobedom u Kijevu. Portugalci su već u desetom ninutu poveli preko Salvija, domaćin je u nastavku jurio izjednačenje, ali je tim iz Lisabona u desetom minutu drugog dela igre preko Servija zapečatio meč.

Grupa C: Mesi het-trikom dočekao Pepa

Meč večeri odigran je u Barseloni, ali su u spektaklu uživali samo Katalonci. Predvođeni Lionelom Mesijem deklasirali su Mančester Siti i pokazali Pepu Gvardioli da se neće tako lako primiti njegov pelcer i u Engleskoj. Mesi je doneo vođstvo Barsi u 17. minutu kada je zaobišao Klaudija Brava nakon gužve u kaznenom prostoru.

"Građani" su mogli do izjednačenja u finišu poluvremena, ali nas je prečka ostavila da se pitamo šta bi bilo kad bi bilo da je Gindoan tada pogodio mrežu. Put Barsi ka 13. trijumfu kod kuće u nizu u LŠ otvorio je doskorašnji golman Bravo, koji je zbog igranja rukom van kaznenog prostora isključen već u 53. minutu.

Domaćin je to znao da kazni, u rasponu od osam minuta sredinom drugog poluvremena Mesi je sa još dva gola rešio meč. Potom je Milorad Mažić pokazao crveni karton i Matjeu, tačnije dva u roku od dva minuta, dok u samoj završnici Nejmar promašuje penal, ali ubrzo uspeva da se iskupi i da dotuče goste iz Premijer lige.

U okršaju dva tima koji će se verovatno boriti samo za plasman u Ligu Evrope, Borusija Menhengladbah je ostvarila veliku pobedu nad Seltikom u Glazgovu. Veteran Kolo Ture neće lako spavati narednih dana, jer su posle njegovih kikseva Štindl i Han doneli pobedu "koltovima".

Grupa D: Atletiko obožava 1:0

Atletiko je nastavio u svom ritmu ove sezone u LŠ, treći meč, treća pobeda, treći put sa 1:0. Nakon PSV-a i Bajerna, pao je i nezgodni Rostov. Janik Fereira-Karasko je pola sata pre kraja pronašao rupu u odbrani ruskog tima i doneo ogromna tri boda "jorgandžijama", koje bi već u sledećem kolu mogle da overe osminu finala takmičenja.

Korak ka drugoj fazi napravio je i Bajern koji nije imao mnogo problema sa PSV-om. Golovima Milera i Kimiha u prvih 20 minuta su utrli sebi put ka tri boda, Narsing u finišu poluvremena vraća goste u igru, ali Levandovski i Roben u poslednjih pola sata stavljaju tačku na meč.